Magazín / Aktualně  |  Herní koutek

okres Praha a okolí    > > >    změnit region

Vybudujte nejzábavnější Monster park

  • Herní koutek
  • Jakub Dobal
  • 1.8.2019
  • hrajeme.cz

Vybudujte nejzábavnější Monster park

Monster park od Granny, kterou v češtině vydala společnost Pygmalino, je rodinná hru pro 2–4 hráče od 7 let. Vaším úkolem ve hře se z dostupných karet příšerek a vylepšení vytvořit zábavný park, který přitáhne nejvíce turistů a celkově bude mít nejvyšší hodnotu, vyjádřeno body.

Na hracím plánu jsou vyloženy karty, z této nabídky si je kupujete a umisťujete do svého parku. Na výběr máte příšerky žijící v různém prostředí: vodní, suchozemská a létající. Každý typ příšery tak má své dané místo. Musíte ale také dodržet pravidlo, že nová příšera je stejně velká nebo větší, než ta předchozí. Kromě příšer můžete umístit i různá vylepšení, na něž se toto omezení nevztahuje. Třetí možnou akcí je, že si vezmete bodový žeton s hodnotou 1.

Za „nákup“ příšer a vylepšení platíte bodovými žetony. Kromě získání 1 žetonu pomocí akce můžete obdržet na konci svého tahu další, pokud splňujete podmínky na kartách turistů. Například, že máte 3 libovolné příšery o velikosti jedna, že máte 4 vodní příšery nebo 4 milé příšery.

Hra končí, když některý z hráčů zaplní celý svůj park, v každé ze tří oblastí bude mít pět karet příšer nebo vylepšení. Pak již stačí sečíst hodnoty nasbíraných žetonů bodů a hodnoty na kartách příšer.

Hra má originální grafiku, která je vtipná a dětem se bude líbit. Tahy jednotlivých hráčů jsou rychlé, takže se dlouho nečeká. Díky jednoduchým pravidlům je hra přístupná pro hraní s dětmi i pro příležitostné hráče. Přitom se musíte dobře rozmyslet, jak svůj park budete budovat, aby byl lepší než soupeřů.

Tento článek byl připraven ve spolupráci s portálem www.hrajeme.cz.