celá Česká republika    > > >    vybrat region

Poučte své děti o nebezpečnosti látky HHC

Ilustrační foto.

Poučte své děti o nebezpečnosti látky HHC

Policie ČR eviduje případ předávkování želé bonbóny s látkou HHC. U intoxikovaných dochází k poruchám vědomí, které mohou trvat 24 – 48 hodin, výkyvům nálad, agresi či nevolnostem.

V Karlovarském kraji eviduje Policie ČR případ, kdy bylo několik žáků základní školy v Karlových Varech intoxikováno neznámou látkou. Následným šetřením bylo zjištěno, že se žáci předávkovali želé bonbóny s obsahem látky HHC. Věc je v současné době ve fázi prověřování a zabývají se jí policisté z obvodního oddělení Karlovy Vary – Rybáře. 

"Karlovarská krajská nemocnice eviduje od počátku letošního roku 5 případů předávkování dětí a mladistvých volně dostupným doplňkem stravy s obsahem HHC ( převážně v podobě gumových medvídků) a nesčetně případů u dospělých. 

U takto intoxikovaných pacientů dochází po požití k poruchám vědomí, které mohou trvat 24 – 48 hodin, výkyvům nálad, agresi či nevolnostem. Účinky HHC jsou velmi individuální, na každého působí jinak - záleží na podaném množství a formě užití. V současné době nejsme u této novodobé drogy schopni predikovat případné chronické následky či orgánové komplikace," informuje web Karlovarské krajské nemocnice


Co je HHC?

HHC je přírodním kanabinoidem vyskytujícím se v konopí jako jedna z mnoha látek (včetně psychoaktivního THC, které je zakázanou látkou). Látka může být návyková, ale dosud nebyla zařazena na seznam zakázaných, tedy je v České republice legální. Účinky HHC jsou velmi podobné, jako účinky THC - změna zrakového a sluchového vnímání, euforie, relaxační a povzbuzující účinky. Produkty s obsahem HHC se na trhu se vyskytují v různých formách např. jako cukrovinky v podobě gumových bonbónů. Prodávají se nejen v konopných automatech, ale také ve večerkách či online na e-shopech, tudíž si je může koupit kdokoliv jakéhokoliv věku.  Je však třeba upozornit, že kvůli své vysoké potenci může HHC mít i silnější nežádoucí účinky a může být zvláště nebezpečný, pokud se použije nevhodně nebo v nadměrném množství.

I přesto, že je tato látka v České republice dosud legální, doporučujeme rodičům, aby své děti poučily o nebezpečnosti této látky.

.

Reklama
Váš prohlížeč nepodporuje SVG