ČR

Ať už chcete mlsat, připravit svačinku dětem nebo ohromit na dětské party, zapomeňte na pudink. Obsah kalorií a sacharidů obsažených v kupovaném pudinku zdraví příliš nepodpoří. Zkuste však zdravý dezert z Kozí kaše.

Kozí mléko totiž poskytuje mnoho benefitů dětem i dospělým a mohou být prospěšné také i těm, u kterých je zvýšené riziko alergií. Kozí mléko má o 10 % nižší obsah laktózy než mléko kravské, je nutričně cennější a také mnohem lépe stravitelnější. 

Krupicová Kozí kaše s domácím müsli a ovocem
Kozí kaše krupicová
Lžíce bílého jogurtu
Domácí müsli (ovesné vločky, kukuřičné lupínky, oříšky)
Sezónní ovoce (maliny a borůvky) 

Krupicovou kozí kaši připravíme podle návodu na obale. Do hotové kaše přimícháme lžíci bílého jogurtu a müsli s oříšky opražíme na pánvičce. Nakonec vrstvíme do skleničky dle chuti – kaši, müsli a navrch ovoce. Kozí kaše jsou sami o sobě velmi chutné, není potřeba ničím dochucovat. Pokud však máme rádi sladší kaše, můžeme osladit například medem či sirupem. 

Smoothie z Kozí kaše rýžové, banánu a kiwi
Kozí kaše rýžová
Banán
Kiwi
Voda 

Do smoothie mixéru dáme banán, kiwi, vodu a mixujeme tak dlouho, dokud nebudou žádné kousky. Poté přidáme rýžovou Kozí kaši podle toho, jak chceme nápoj hustý. Chvilku ještě mixujeme, až získáme krémovou konzistenci. Smoothie není potřeba dochucovat ani doslazovat, nápoj je díky banánu příjemně sladký. Můžeme přidat lžičku zeleného mladého ječmenu nebo pár lístků baby špenátu. 

Rýžová Kozí kaše se zakysanou smetanou a domácím višňovým kompotem
Kozí kaše rýžová
Zakysaná smetana
Domácí višňový kompot 

Rýžovou kozí kaši připravíme podle postupu na obale a přidáme zakysanou smetanu. Do skleniček dáme trochu višňového kompotu, rýžovou kozí kaši smíchanou se smetanou a ozdobíme opět višňovým kompotem. 

TIP! Tento rychlý a snadný recept si určitě zamilujete celá rodina. Příprava je tak snadná, že vám mohou pomáhat i Vaše děti. Můžete vyzkoušet i s jiným kompotem, napřiklad broskovým. 

Dezert z Kozí kaše rýžové, tvarohu a ovoce
Kozí kaše rýžová
Tvaroh plnotučný
Ovoce dle chuti
Med nebo jiné sladidlo na dochucení 

Kozí kaši připravíme podle postupu na obale. Do hotové kaše přidáme vrchovatou lžíci tvarohu, dochutíme medem a vše vyšleháme, aby byl dezert krásně nadýchaný. Do skleniček vrstvíme postupně ovoce a kaši s tvarohem, dokud skleničku nenaplníme. Tento dezert můžete podávat teplý i vychlazený.