Logo Aktivní dítě

Hokej je nejrychlejší hrou na světě. Děti mají mnoho idolů v zámoří

7.11.2018 / ČR

Hokej patří v Česku mezi nejpopulárnější sporty. Mnoho dětí jej chce hrát, protože touží dostat se jednou do NHL, ve které hraje spousta jejich idolů. Díky tomuto sportu se naučí hlavně dobře bruslit. Ti nejvytrvalejší se jim jednou mohou případně i živit.

Ilustrační foto.
Autor / zdroj foto: Pixabay

Hokej je nejrychlejším kolektivním sportem na světě. Jedná se o velice rychlou, dynamickou a zároveň tvrdou hru. Pokud však dítě přihlásíte na hokej, nemusíte mít obavy, že by jej někdo v začátcích tvrdě narážel na mantinel. V začátcích se totiž malí hokejisté učí především bruslit, protože bez správného pohybování se po ledě si hokej patřičně neužijí.

Jestli se rozmýšlíte, na který sport dáte vaše dítě a rozhodnete se právě pro hokej, musíte počítat s tím, že dítě budete vozit na tréninky někam do města. Zimními stadiony či hokejovými halami totiž disponují jen některá města. Proto minimálně v začátcích nemůžete spoléhat na to, že se bude na tréninky či zápasy dopravovat samo.

Díky hokeji se dítě minimálně naučí velice dobře bruslit. Pokud u tohoto sportu vydrží alespoň do dorosteneckých či juniorských kategorií, určitě se bude pyšnit slušnou fyzickou kondicí, bez které se hokej hrát nedá. I proto jsou pak součástí tréninků i tréninky v posilovně, ovšem to až v těchto věkových kategoriích. Když děti začínají v přípravkách a poté v žácích, trenéři se snaží tréninky koncipovat především tak, aby je hokej co nejvíce bavil.

Vzhledem k tomu, že hokej patří mezi kolektivní sporty, pozná díky němu dítě mnoho kamarádů a naučí se, jak se má chovat mezi ostatními. Pravidelné tréninky a později zápasy či turnaje ho naučí disciplíně a zodpovědnosti, protože pokud něco pokazí, tak nejenom sobě, ale i všem ostatním, celému týmu. Pokud ale bude poctivě trénovat, jistě se dříve či později dočká i krásných výher, ze kterých se bude těšit se svými spoluhráči v družstvu.

Musíte počítat s tím, že hokej patří mezi nákladnější sporty. Především hokejová výstroj patří mezi nejdražší položky, byť mnohé kluby jsou schopné ji dětem zajistit. To však neplatí u bruslí a je třeba myslet na to, že z nich dítě rychle vyroste, takže je dost dobře možné, že na každou sezonu mu budete obstarávat nové. 

Hokej a děti
Hokej patří mezi dětmi mezi nejoblíbenější sporty. Mnoho z nich v době, kdy začíná, touží po tom jednou se dostat do reprezentace nebo nejslavnější soutěže světa NHL. Ať už v reprezentaci nebo v zámoří mívají děti své největší vzory, které chtějí napodobovat a v budoucnu je třeba i nahradit v jejich současných rolích. Díky těmto hvězdám je hokej tak populární a přitahuje k tomuto sportu stále další začínající hokejisty. Pochopitelně jen málo z nich má nakonec to štěstí, že se hokejem začne i živit. Rozhodně ale získá mnoho kamarádů a zažije spoustu krásných okamžiků. Především při vyhraných zápasech nebo když se vrátí z nějakého turnaje s pohárem a medailí.

Autor: -red-
Váš prohlížeč nepodporuje SVG
VYBERTE SI SVŮJ REGION
Zobrazte si aktuality přímo z vašeho okresu!