Vlci arktičtí z táborské zoo už nedočkavě vyhlíží první sníh.
Tábor
S koncem prázdnin se do Česka vrátily vysoké teploty a vedra. Jestli je někdo, kdo je opravdu nemá rád, jsou to vlci arktičtí z táborské zoologické zahrady. Jejich druh totiž pochází z oblastí, kde teploty běžně klesají až 40 stupňů Celsia. V takových mrazech si vyloženě libují. Naopak letní tropy je příliš nebaví. Návštěvníci je tak mohou nejčastěji zahlédnout někde ve stínu nebo při chlazení studenou vodou. A pokud už se vydají na vyvýšené místo, kterých mají ve svém rozlehlém výběhu více, jistě už vyhlíží krásný chladivý sníh. Už se nemohou dočkat, až se v něm pořádně vyválí.
Vlci arktičtí chovaní v ZOO Tábor patří mezi největší poddruhy vlka a pochází z nejsevernějších oblastí Kanady a Grónska. Chladnému podnebí jsou dobře přizpůsobení, mají velmi hustou srst. Žijí v přísně organizovaných smečkách, kde každý člen má své jasně dané místo. Smečku vede alfa samec s alfa samicí, kteří tvoří dominantní pár. Smečka společně loví i brání své teritorium. Jsou velmi vytrvalí a svou kořist dokáží pronásledovat velmi dlouho. Loví hlavně pižmoně, zajíce, soby a tuleně. Doupata mají ve skalních jeskyních, mělkých jámách, otvorech v zemi či zvětšených doupatech lišek.
ZOO Tábor, která se specializuje na chov a ochranu ohrožených druhů zvířat je pro veřejnost otevřená každý den od 9:00 do 19:00.
ZOO Tábor je jednou z nejmladších zoologických zahrad v Česku a zároveň rozlohou největší v jižních Čechách a největší soukromou zoo v ČR. Rozlehlý přírodní areál láká k příjemným procházkám uprostřed zeleně. Zaměřuje se na chov ohrožených druhů zvířat, nejvýznamnějším projektem je reintrodukce zubra evropského. V táborské zoologické zahradě žije přes 380 zvířat více než 70 živočišných druhů.