ČR

Divadlo Dětí vstupuje do roku 2020 svojí již 32. sezónou. Kromě dalších stovek představení pro děti odehraje i letos více jak 130 představení s environmentálně laděným obsahem. Budou to pohádky O Balynce, dobrém štěněti, O vodníku Pačískovi, O prasátku Arturovi a O Lesíčkovi. Na herce z Karlových Varů se v letošním roce opět těší desetitisíce dětí ve všech koutech naší země.

V loňském roce odehrálo Divadlo Dětí druhý díl dvojpohádky O Balynce, v letošním roce bude zaslouženě spát v divadelních fundusech, zatímco první díl bude po roce oprášen, přezkoušen a již v pondělí 13. ledna udělá dvakrát radost dětem v Kadani, potom bude odehráno 6 představení na stálé komorní divadelní scéně Husovce v Karlových Varech, aby závěr lednového sledu představení proběhl v Kraslicích.

Mimořádností těchto představení je dvojjazyčná verze, kdy kromě češtiny bude znít z pódia rovněž slovenština. Právě v těchto dnech totiž bude fyzicky založeno a v provoz uvedeno Mezinárodní hudební divadlo dětí a jeho Česko-slovenská větev. Zatímco Česko-skotská větev je ve fázi přípravy, ve větvi Česko-slovenské bude v letošním roce odehráno 130 představení v Čechách a minimálně 10 na Slovensku. 

Představení O Balynce je tedy nově hráno v obsazení čtyř herců, protkáno písničkami, které si děti zpívají v průběhu představení s herci na jevišti a nadále pomáhá dětem uchopit správně způsob a smysl třídění domácího odpadu. 

Interaktivní výstava Brána recyklace divadelní představení na cestách pravidelně provází. Když není na cestách, našla tato výstava své nové místo v malebném západočeském městě Bečově nad Teplou, kde plní svoji úlohu environmentálně orientované osvěty a ročně na ni zavítají desetitisíce dospělých i dětí.