Snow film fest je synonymem odhodlání, dřiny, adrenalinu a radosti z dosažení cíle. Nejúspěšnější snímky zimních extrémních sportů, které byly zařazeny do 7. ročníku celovečerního programu Snow film festu 2018, nabízejí pohled do světa dobrodruhů, extrémních sportovců a milovníků sněhu, kteří neváhají jít daleko za hranice svých vlastních sil a často balancovat mezi životem a smrtí.

Jednotlivé snímky divákovi dají nahlédnout do vzdálených končin pokrytých věčným ledem s nedozírnou bílou pustinou, do širokých úbočí hor i zamrzlých řek. Zažijete polární záře i východy slunce, na které se nezapomíná, proměnlivé polární počasí i mrazivé noci, kdy se nedá spát. Zhlédnete pravou divočinu, ve které se člověk musí spolehnout jen sám na sebe. Budete moci sledovat, jak cesta, překážky a touha jít dál mění hlavní aktéry těchto překrásných snímků.

Mezi hlavní filmy letošního ročníku patří film Into Twin Galaxies, dokument tří přátel, kteří chtějí sjet na kajaku nejseverněji položenou řeku Grónska.

Cestu zimní Kanadou zachycuje ve snímku Frozen Road putování dobrodruha, který projíždí na kole sněhovými pláněmi a objevuje panenskou přírodu, ale i silné pocity frustrace a vyčerpání z namáhavé cesty.

Ve filmu In Gora si při putování autobusem upraveným na hostel parta lyžařů a snowboardistů užívá to nejlepší ježdění od Rakouska až po Balkánský poloostrov.

Další snímek poukazuje na radosti i úskalí surfování v mrazivém Atlantiku.

V Mšeně můžete na Snow film fest vyrazit v sobotu 24. listopadu do místní sokolovny.