UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Gastronomický festival jídla a pití Garden Food Festival v roce 2019 zavítá také do Uherského Hradiště. Uskuteční se tady 31. srpna a 1. září ve Smetanových sadech. Organizátoři připravují řadu zajímavých novinek, kromě tradičních i netradičních ochutnávek také hudební představení a zábavný program pro děti.

Garden Food Festival chce i letos vynést návštěvníky do gurmánského nebe. V programu se objeví špičkoví kuchaři, originální pokrmy a nápoje, neotřelé prezentace známých i méně známých restaurací i exotické speciality připravené pouze pro tuto příležitost.

Na Garden Food Festivalu si opět přijdou na své milovníci vybraných delikates, ale i příznivci tradiční české kuchyně. Účastníci se mohou seznámit se zajímavými gastro koncepty z celé republiky i ze zahraničí. V degustačním menu každého jednotlivého festivalu nebudou chybět ani regionální produktyNovinkou letošní série akcí je spojení jídla s uměním.

„Program na pódiu bude v některých dnech prodloužen až do večera. Gastronomii na scéně vystřídá muzika, která navodí správnou atmosféru ke kulinářským zážitkům. Návštěvníci se mohou těšit na blues, jazz, latinu a podobné pohodové žánry, podotkl Neumann.

Garden Food Festival se uskuteční ve dnech 31. srpna a 1. září ve Smetanových sadech v Uherském Hradišti. Vstupenky si můžete objednat přímo na webových stránkách gardenfoodfestival.cz. Ve všech festivalových areálech bude opět platit jednotná měna – grešle.


Garden Food Festival je již pátým rokem nejchutnějším festivalem dobrého jídla a pití v Česku. Každou z akcí pravidelně navštěvuje přes 12 tisíc návštěvníků. Projekt si klade za cíl dlouhodobě ukazovat široké veřejnosti ve městech, krajích i v celé republice, že v daném regionu je řada kvalitních restaurací a kuchařů, kteří dělají svoji práci s radostí a dobře. Organizátoři podporují místní výrobce a farmáře, regionální potraviny a značky, cestovní ruch ve městě i kraji, propagují gastroturistiku. Festival současně přináší nové trendy v gastronomii, ukazuje zajímavé koncepty, přiváží špičkové kuchaře.