VALTICE

Valtický zámek v současnosti zdobí mimo jiné nádherné kostýmy z filmového románu Marie Terezie II. Kromě kostýmů a fotografií z natáčení této úspěšné minisérie jsou na vnitřním nádvoří zámku vystaveny i šperky vyrobené exkluzivně pro potřeby filmování.

Loni se na zámku Valtice několik týdnů natáčelo pokračování filmové minisérie Marie Terezie s Vojtou Kotkem a Stefanií Reinsperger v hlavních rolích. Nádherné kostýmy, které vznikly pro tento úspěšný televizní projekt, jsou nyní vystaveny na vnitřním nádvoří valtického zámku.

Výroba kostýmů byla nákladná a poměrně náročná. Pro potřeby filmového románu muselo být ušito bezmála dvě stě nových oděvů. Během příprav a natáčení na nich pracovalo asi padesát lidí.

Výroba kostýmů probíhala nejen v Praze, ale také v Madridu nebo Římě. Na kostýmech se podílel také římský ateliér Tirelli, jehož služby využil i Miloš Forman při natáčení oscarového Amadea.

Na výstavě nechybějí ani šperky vytvořené kostýmním výtvarníkem Jánem Kocmanem. Ve vitrínách uvidíte tradiční dobové ozdoby tehdejší šlechty včetně perlového náramku Marie Terezie a také Řády zlatého rouna.

A jak k zámku od vlaku? Vystupte na zastávce Valtice město a od ní se vydejte dolů do města ulicí P. Bezruče. Společně s červenou turistickou značkou dojdete až na náměstí Svobody. Uprostřed rynku za kašnou najdete bránu do zámeckého areálu.