OSTRAVA

V pátek 20. září v době od 14 do 17 hodin budete mít jedinečnou možnost pobavit se s piloty, kteří se představí na Dnech NATO na Letišti Leoše Janáčka v Mošnově. A to díky besedě v DOMĚ KKNIHY KNIHCENTRUM.cz v Ostravě.

Harmonogram akce:
- 14:00 USA piloti B-52
- 14:30 bývalý vevyslanec při NATO Jiří Šedivý 
- 15:00 Rumunsko (piloti MiG21 a Romania Land Forces)
- 15:30 ČR (v jednání)
- 16:00 Švýcarsko (v jednání)
- 16:30 Finsko (akrobatická skupina Midnight Hawks) 

Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR jsou největší bezpečnostní přehlídkou v Evropě. Mottem akce je „Naše bezpečnost není samozřejmost a bez bezpečnosti není prosperita", a proto je jejím hlavním cílem prezentovat široké veřejnosti co nejpestřejší škálu prostředků, kterými disponuje Česká republika a její spojenci na poli zajišťování bezpečnosti. Akce je řazena do „klubu prestižních evropských show" a přestože náklady na ni každoročně rostou, veřejnost měla, má a vždy bude mít na tuto akci bezplatný vstup.

Hlavní program, který se odehrává na Letišti Leoše Janáčka Ostrava se skládá z prezentace těžké vojenské, policejní i záchranářské techniky, dynamických ukázek výcviku speciálních jednotek, leteckých ukázek a prezentace výzbroje, výstroje a vybavení útvarů. Nikde jinde přitom není možné na jediném místě zhlédnout špičkové umění a techniku nejenom vojáků, hasičů a policistů, ale také celníků, vězeňské služby, městské policie a dalších elitních útvarů. Každým rokem se snaží organizátoři návštěvníkům akce nabídnout něco výjimečného. Součástí akce v rámci doprovodného programu jsou také naše besedy v DOMĚ KNIHY KNIHCENTRUM.cz.