Akce pro děti  |  Muzea a skanzeny

okres Praha a okolí    > > >    změnit region

Muzejní kufříky

Muzejní kufříky

Náchod

Projděte si město a muzejní expozice, objevte jejich skryté krásy, plňte zajímavé úkoly a poznejte místní historii. To všechno díky zábavné vzdělávací hře pro rodiny s dětmi s názvem Muzejní kufříky. 

Chcete poznat historii Náchodska společně s dětmi? Tak právě pro vás vznikly muzejní kufříky, díky kterým si můžete projít město a muzejní expozice a plnit u toho zábavné úkoly.
 
Tato zábavná hra vás seznámí nejen s dějinami jednotlivých měst, ale také s důležitými historickými tématy regionu. Prostřednictvím procházení po městě, pozorování historických památek, plnění doprovodných úkolů a prací s pomůckami v kufříku tak objevíte skryté krásy navštívených míst a budete aktivně poznávat místní historii.

Náchod
Náchodem vás provede loupeživý rytíř Jan Kolda ze Žampachu, jeden z dřívějších majitelů města. Ten vás seznámí s okolnostmi vzniku Náchoda, s významnými budovami a osobnostmi města, ale také s důležitými momenty českých dějin. Společně s ním si projdete historické centrum a expozici v Broučkově domě. 

Hronov
V Hronově se můžete těšit na toho nejpovolanějšího průvodce, spisovatele Aloise Jiráska, který vás provede svým rodným městem. Seznámí vás s významnými hronovskými památkami, tradicí ochotnického divadla, ukáže vám mlýn, do kterého jezdili sourozenci Čapkovi a dá vám ochutnat místní minerální vodu. 

Police nad Metují
V Polici nad Metují se vás ujme opat tamního kláštera Jan Chotovský z Chotova. Ten vás seznámí s řádem svatého Benedikta, s životem v klášteře, s historií kolonizace Policka, ale zavede vás také do staré školy, do historického centra i do muzejní expozice v samotném klášteře. 

V současné době je možné hru využít pouze v Náchodě, jiné pobočky v Hronově a Polici jsou do května uzavřené. Poté bude možné si hru zapůjčit i tam. Hra prochází i expozicemi, proto je k půjčení podle otevírací doby. 

  • Muzea a skanzeny
  • Muzeum Náchodska
Termíny a místo konání akce
Reklama