Akce pro děti  |  Výstavy

okres Praha a okolí    > > >    změnit region

Slovácké muzeum připravilo výstavu ke sto letům od vzniku rozhlasu v Brně

Slovácké muzeum připravilo výstavu ke sto letům od vzniku rozhlasu v Brně

Uherské Hradiště

Výstava navazující na loňské oslavy sta let existence Českého rozhlasu, kdy v roce 1924 byla zřízena regionální stanice v Brně, připomíná první rozhlasovou stanici Radiojournal, významné regionální rozhlasové osobnosti a události, program a hudbu v jednotlivých obdobích i vývoj rozhlasové techniky. 

„Projekt připomíná první rozhlasovou stanici Radiojournal a vznik brněnského studia, významné regionální rozhlasové osobnosti a události, program a hudbu v jednotlivých obdobích i vývoj výrobní, přenosové a vysílací techniky,“ říká autor výstavy a etnograf Slováckého muzea Jan Káčer.

Výstava nabízí k vidění řadu raritní techniky, kterou si je možné osahat a případně vyzkoušet, jako například různá záznamová zařízení či modelové rozhlasové studio. Archivní nahrávky Českého rozhlasu se návštěvníkům zhmotní v žánrových posleších. Informace k dobovým fotografiím si lze vyslechnout přes QR kódy. S vlastními sluchátky a aplikací mujRozhlas je možné absolvovat individuální procházku. Celým prostorem výstavy doprovodí rozhlasový obsah aktuálního vysílání z jihovýchodní Moravy. „Kromě historie rozhlasu však výstava prezentuje i aktuální trendy a vyhlídky konzumace obsahu, způsoby jeho příjmu i distribuce,“ doplňuje Káčer.

Výstava potrvá do 14. července 2024 a je pořádána ve spolupráci s Českým rozhlasem a jeho regionálními stanicemi v Brně a Zlíně, Technickým muzeem v Brně a Národním technickým muzeem v Praze.

Pro dětského návštěvníka je k výstavě na neděli 21. dubna připraven program s tvořivou dílničkou s názvem Zvídálkové, vzhůru do muzea! a v nabídce se objeví i edukační programy pro školy.

  • Výstavy
  • Slovácké muzeum
Termíny a místo konání akce
Reklama