Akce pro děti  |  Sportovní akce

okres Vyškov a okolí    > > >    změnit region

Při Truck trialu musí závodníci překonat zdánlivě nepřekonatelné překážky

Při Truck trialu musí závodníci překonat zdánlivě nepřekonatelné překážky

26. sezóna otevřeného Mistrovství ČR v Truck trialu zná již kompletní kalendář soutěžních víkendů. V roce 2024 se fanoušci tohoto adrenalinového klání řidičů upravených nákladních vozů mohou těšit do oblíbených lokalit.

Těšit se můžete na ukázky dovednosti řidičů nákladních vozidel, jezdících v terénu a rozdělených do několika kategorií. V závodech uvidíte speciálně upravené vozy různých značek. Závodníci mají vždy za úkol projet vyznačenou sekci bez dotyku označených branek, a navíc v daném časovém rozhraní. Často jsou závodní vozy opravdu na hraně, a ne zřídka dochází k jejich převrácení. To je také jedním z důvodů proč být u toho, byť jako divák. Na startu nové sezóny diváci uvidí nejenom stálé “trialisty”, ale i všechny loňské mistry ČR a mnoho nováčků, kteří si stihli koupit již hotové auto, anebo si postavili nové. Veškeré termíny závodů, novinky, loňské výsledky a fotogalerie najdete na internetových stránkách otevřeného Mistrovství ČR v Truck trialu.


Program
sobota
09:00 – 09:15 Rozprava a zahájení závodů
09:15 – 18:00 Soutěže v sekcích
18:30 – 19:30 Vyhlášení výsledků za předchozí závod.
20:00 – 01:00 Diskotéka s Karlem Fialou (regionální moderátor a dj)  

neděle
8:30 – 8:45 Rozprava a zahájení závodu
8:45 – 16:00 Soutěže v sekcích

Soutěžní kategorie
S1 - MB Unimog, Tatra 805
S2 - MB Unimog, IFA W50, Avia, Praga, Viza ROSS
S3 - Tatra 138, Praga V3S, Liaz, Viza ROSS
S4 - Tatra 813 a 815 6x6, Ural
S5 - Tatra 813 8x8
P1 a P2 kategorie malých a velkých unikátních prototypů, kdy každý z vozů je originál.


Co je Tuck trial
Je to sport, který je o jezdeckém umění, o tom jak překonat zdánlivě nepřekonatelné. Na všech závodech se projíždí abnormálně těžký terén, někdy i uměle vytvořený. Není to o tom pouze zdolat prudký svah, je to o tom se v tomto terénu orientovat a projet stanovenou sekci a umístěné branky i za cenu, že nevíte, zda zákony o zemské přitažlivosti budou platit, nebo jej posunete o něco dál. Pokud to nevyjde, poperete se s těmito zákony příště znovu. Otázku, zda se v sekci, kde je plno bahna i vody „utopíte“, nebo úspěšně projedete, si většinou závodníci pokládají až po závodě. Pro toho, kdo projede, je to otázka zcela jasná, pro toho, kdo neprojede, je to výzva, jak takové náročné úseky pokořit příště. Protože hranice, o které si člověk myslí, že je nepřekonatelná, je ve skutečnosti mnohem, mnohem dál. Nic pro slabé nátury. Je to sport pro opravdu silné jedince.

  • Sportovní akce
  • archiv pořadatelů
Termíny a místo konání akce
Reklama