Akce pro děti  |  Výstavy

okres Praha a okolí    > > >    změnit region

Putování za modrým světlem

Putování za modrým světlem

Uherské Hradiště

Výstava modrotiskové tvorby Evy Horákové je autorskou výstavou umělkyně, která s modrotiskem tvoří již několik desetiletí. Pracuje z volné ruky tenkým štětcem, kdy prostřednictvím kontrastní modrobílé kompozice vyjadřuje své umělecké vidění světa.

Ve výstavě se tematicky prolínají čtyři roční období. Největší prostor je věnován zimním a vánočním motivům, aby se v adventním čase především malí návštěvníci nechali okouzlit pohádkovou atmosférou modrobílého světa. Kromě závěsných menších i rozměrnějších prací je výstava doplněna trojrozměrnými předměty, jako jsou polštářky či vánoční stromeček ozdobený modrotiskovými andílky. 


Eva Horáková své výtvarné nadání rozvíjí od dětství. Již tehdy se na Lidové škole umění pod vedením své oblíbené učitelky Antonie Dostálkové seznámila s technikou modrotiskové tvorby. S modrotiskem dále pracovala v rámci studia na Pedagogické fakultě v Brně a poté s dětmi ve výtvarných kroužcích na Základní a Základní umělecké škole v Uherském Hradišti. V posledních dvaceti letech se zúčastnila přibližně deseti výstav pořádaných především v širokém okolí Uherského Hradiště. Vystavovala také v zahraničí ve finských městech Kotka (2006) a Hamina (2013).

Ve své tvorbě se autorka často inspiruje tradicí lidového umění, světem pohádek a vytváří si svůj vlastní vnitřní soukromý vesmír. Právě v tomto duchu – návratu ke kořenům by měla vyznít atmosféra výstavy.

  • Výstavy
  • Slovácké muzeum
Termíny a místo konání akce
Reklama