Akce pro děti  |  Výstavy

okres Plzeň-město a okolí    > > >    změnit region

Snímky z cest vystavuje v Galerii Stará radnice výjimečný slovenský fotograf Yaro M. Kupčo

Snímky z cest vystavuje v Galerii Stará radnice výjimečný slovenský fotograf Yaro M. Kupčo

Vsetín

Dlouho očekávánou výstavu černobílých a zlatem tónovaných fotografií nazvanou „Cesty a zastavenia“ hostí Galerie Stará radnice ve Vsetíně. Snímky z oblastí Vysokých Tater a severní Spiše slovenského fotografa Yara M. Kupči je možné zhlédnout od 7. května. Slavnostní vernisáž za účasti autora proběhne ve čtvrtek 16. května od 17 hodin a hudebně ji doprovodí hosté Jan a Stanislava Žambochovi.

„Po dvou odložených termínech během kulturního útlumu v minulých letech se konečně podařilo najít termín pro výstavu tohoto výjimečného fotografa a člověka,“ říká za organizující Dům kultury Vsetín Zdeněk Holoubek. Yaro M. Kupčo se narodil v Kežmarku, žije a tvoří v Piešťanech. Fotograf přírody zachycuje krajinu od zátiší až po panoramatické pohledy, a to výhradně klasickými přístroji. „Na minimum obmedzujem zábery, na ktorých je vidieť vplyv človeka, snáď s výnimkou starých senníkov, poľných ciest, kôpok sena,“ tvrdí o své tvorbě autor, jenž fotografoval v řadě zemí světa a v minulosti vystavoval ve městech nejen na Slovensku, v České republice a Polsku, ale i v Belgii, Itálii, Finsku, Číně a dalších.

Yaro M. Kupčo získal v roce 2008 ocenění „Kulturná osobnosť Piešťan“ a v roce 2009 medaili předsedy Trnavského samosprávného kraje za mnohaletou práci ve prospěch rozvoje fotografické tvorby. „Na vsetínské výstavě se můžeme těšit na fotografie Vysokých Tater a severní Spiše,“ doplnil Zdeněk Holoubek a představil hudebního hosta vernisáže, „zahájení svými písněmi doprovodí Stáňa a Jan Žambochovi.“ Vernisáž proběhne ve čtvrtek 16. května, výstavu však je možné zhlédnout již od 7. května vždy v otevírací době Galerie Stará radnice, tedy od úterý do neděle od 14 do 17 hodin, a to až do 2. června.

  • Výstavy
  • archiv Yaro M. Kupča
Plakát k akci

Autor / zdroj: Archiv pořadatele

Reklama