Akce pro děti  |  Festivaly

okres Vsetín a okolí    > > >    změnit region

Za poklady Broumovska

Za poklady Broumovska

Broumov

Letní koncerty českých i zahraničních interpretů v jedinečné atmosféře broumovských barokních kostelů v chráněné krajinné oblasti. To vše nabízí od 15. června do 31. srpna už 19. ročník mezinárodního hudebního festivalu Za poklady Broumovska.

„Festival Za poklady Broumovska je dnes hudební akcí s mezinárodním obsazením a celorepublikovým dopadem. Oslovuje uznávané české hudební skladatele, na objednávku vznikají premiéry s tématikou Broumovska, podporujeme mladou generaci a spolupracujeme s prestižními mezinárodními soutěžemi. Pootevíráme také brány broumovského hudebního archivu a znovu oživujeme staletou tradici místní hudebnosti. V neposlední řadě poukazujeme na mnohdy neutěšený stav nyní již národní kulturní památky – skupiny broumovských barokních kostelů, která je nádherná a ve světovém kontextu unikátní,“ říká ředitelka festivalu Tereza Kramplová.

I tento rok souběžně s akcí probíhají mezinárodní Letní hornové kurzy, v jejichž rámci se 31. července uskuteční premiéra kompozice Halali v podání zhruba 80 lesních rohů. Autorkou originálního díla je respektovaná současná česká skladatelka Sylvie Bodorová, jejíž tvorbu festival letos také představí. Program láká i na koncert s hudbou z amerického kultovního filmu The Blues Brothers, na vystoupení klavíristů Ivo Kahánka a Miroslava Sekery, recitál Malý princ s Janem Cinou a mnoho dalších lahůdek. Poprvé nabídne i komentované prohlídky běžně nepřístupných kostelů patřících k perlám české barokní architektury.

  • Festivaly
  • archiv festivalu
Termíny a místo konání akce
Reklama