Akce pro děti  |  Muzea a skanzeny

okres Pardubice a okolí    > > >    změnit region

Dětský den na Veselém Kopci

Dětský den na Veselém Kopci

Vysočina

Oslavte v soboru 1. června Den dětí na Veselém Kopci. Po celý den bude pro děti všech věkových kategorií připraven program v neopakovatelné atmosféře roubených chalup. Areál ožije představeními, tradičními dětskými hrami a dílničkami se zajímavým doprovodným programem.

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT?

· vyzkoušíte si tradiční dětské hry našich babiček a dědečků, např. cvrnkání kuliček, honění obruče, chůzi na chůdách nebo tlučení špačků

· kdo si bude chtít odpočinout, může se projet na koňském povoze nebo se podívat na domácí zvířátka

· na památku si můžete z našich dílniček odnést vlastnoručně vyrobenou růži, kterou se zdobí masopustní masky na Hlinecku, obrázek z tiskátek z brambor, bramborovou figurku a drobnost uplstěnou z vlny

· komu vyhládne, může ochutnat, a dokonce si sám připravit něco dobrého

 

KULTURNÍ PROGRAM:

· v 10.00 hodin * LOUTKOVÉ DIVADLO BAUEROVI JOSEFOV: KAŠPÁREK, KAŠPÁREK A KAŠPÁREK ANEB POHÁDKA PRO CHYTRÉ DĚTI

· ve 13.00 hodin * LOUTKOVÉ DIVADLO BAUEROVI JOSEFOV: O PRASÁTKU Klasická loutková komedie o tom, že nebýt líný se přeci jen vyplatí!

· ve 14.30 hodin * promítání pohádky ZAKLETÝ VRCH

 

Areál Veselého Kopce je přístupný v tyto dny návštěvníkům denně, s výjimkou pondělí, od 9.00 do 17.00. Od května mohou návštěvníci, po předchozí objednávce, absolvovat nový prohlídkový okruh Len na Veselém Kopci, Každé úterý (květen – říjen) od 13.00 ve společnosti tkalce Josefa Fidlera.

  • Muzea a skanzeny
  • Petra Valíčková
Plakát k akci

Autor / zdroj: Archiv pořadatele

Reklama