Logo Aktivní dítě

Na start Kovářské pětky se postaví i profesionální triatlonista Petr Vabroušek

ZLÍN

Vyrazit na trať „Kovářské pětky“ po boku známého zlínského triatlonisty a jeho syna Filipa budou mít možnost v sobotu 10. listopadu v 10:11 hodin účastníci unikátního sportovního klání v baťovském areálu. Hlavního závodu se mohou zúčastnit dospělí a nově i junioři, pro které je připravena zkrácená trať na 1900 metrů. Závod pořádá již popáté Kovárna VIVA jako součást seriálu Běhů Zlín.Start závodu Kovářská pětka v loňském roce.
Autor / zdroj foto: Kateřina Martykánová

Start a cíl budou v ulici Vavrečkova před budovou č. 72. Hlavní závod na 5 kilometrů odstartuje symbolicky v 10:11 hodin. Zaběhnout si ho mohou jednotlivci i tříčlenné štafety, kterým bude místo štafetového kolíku sloužit kladivo.

„Nově dáváme prostor zúčastnit se části hlavního závodu i juniorům a dětem, které si troufnou vyrazit na trať společně s dospělými, mezi nimiž nebude chybět ani Petr Vabroušek,“ uvádí za organizátory z Kovárny VIVA Zbyněk Rozsypal a dodává: „Junioři poběží první okruh ze tří, který bude mít asi 1900 metrů.“ 

Přestože je pátý ročník věnovaný hlavně zkušeným běžcům, nezapomněli organizátoři ani na menší děti. „Pro děti mladší deseti let bude připravený samostatný závod, který startuje již v 9:30 hodin,“ upřesňuje Zbyněk Rozsypal a upozorňuje, že registrace na tento závod je na místě možná pouze do 9:15 hodin. 

Pro závodníky a jejich fanoušky bude po závodě připraveno tématické svatomartinské občerstvení. Startovné je 50 korun pro dospělé a 5 korun pro děti. Přihlásit se je možné přímo na místě před závodem. 

Program závodu:
8:30 - 9:15 registrace do dětského závodu (ročník 2008 a mladší)
8:30 - 9:30 registrace do hlavního závodu (dospělí a junioři)
9:30 start dětského závodu (180 m/ 360 m)
10:11 start Kovářské pětky (5 000 m) a juniorského kolečka (1900 m) 

Více informací o závodu najdete na webu www.viva.cz.

Autor: Kateřina Martykánová
Váš prohlížeč nepodporuje SVG
VYBERTE SI SVŮJ REGION
Zobrazte si aktuality přímo z vašeho okresu!