ŘÍČKY V ORLICKÝCH HORÁCH

Zima, sníh, lyže a zdravě soutěživá nálada. Takové je Skiinterkriterium, které se každoročně koná ve Ski centru Říčky v Orlických horách. Jde o největší a nejvýznamnější mezinárodní závod žactva v disciplínách slalom a obří slalom, kterého se účastní okolo 200 závodníků z celého světa.

To už je pořádná zodpovědnost, proto se každým rokem pořadatelé snaží závody zatraktivnit novými prvky, a to jak pro účastníky, tak i pro diváky. Za poslední dobu mohou zmínit například velkoplošnou obrazovku v prostoru cíle nebo online přenos závodu do celého světa.

V předchozích letech se na zdejší černé sjezdovce představilo mnoho závodníků, kteří později sbírali nejvyšší umístění v rámci světového poháru, mistrovství světa nebo dokonce olympiád. Za všechny lze jmenovat například sourozence Kosteličovi, Šárku Strachovou, Ondřeje Banka, Petru Vlhovou nebo hvězdu současnosti Ester Ledeckou.

Možná, že na těchto soutěžích brzy zaboduje někdo, kdo odstartoval svoji kariéru právě na závodě Skiinterkriterium ve Ski centru Říčky v Orlických horách. A organizátory těší, že mohou být při tom, když si mladí a nadějní lyžaři začínají plnit svůj sen.

V pořadí 57. ročník Skiinterkriteria ve Ski centru Říčky v Orlických horách se uskuteční ve dnech od 24. do 26. ledna.