Kam s dětmi  |  Hrady, zámky a zříceniny

celá Česká republika    > > >    vybrat region

Zámek Bečov nad Teplou

Zámek Bečov nad Teplou.

Zámek Bečov nad Teplou

Bečov nad Teplou

Hrad a zámek Bečov je jedinečný soubor historických budov, z nichž nejvýznamnější je gotický hrad, renesanční palác a barokní zámek. Návštěvníkům nabízí hned několik prohlídkových okruhů.

Relikviář sv. Maura
Od roku 2002 si návštěvníci mohou prohlédnout unikátní ostatkovou schránku - relikviář sv. Maura, který je spolu s korunovačními klenoty nejcennější zlatnickou památkou České republiky. Doprovodná expozice vás provede dějinami tohoto skvostu s vyvrcholením v závěru trasy, kde si nerušeně vychutnáte krásu románského zlatnictví. 

Zámecké interiéry
Tradiční zámecká prohlídka zařízených pokojů vás provede dějinami tohoto místa, stavebním vývojem jednotlivých historických objektů i osudy jejich majitelů. Prohlídkový okruh prochází všemi podlažími barokního zámku. Trasa prochází jednotlivými salony, ale nejkrásnější jsou autentické prostory knihovny a kaple.  

Procházka minulostí
Procházka areálem určená nejmladším návštěvníkům (od 4 do 8 let). Cesta je inspirovaná dětskou knihou Pohádka o bečovském dávnosnění na motivy reálných historických událostí, kterou získáte k zakoupené vstupence, a tak se budete moci k zážitku z návštěvy bečovského zámku kdykoliv vrátit. Projdete nejen noblesními salony, ale také štolou tesanou ve skále. Na závěr potěžkáte zbroj středověkého rytíře, cínový talíř a poznáte rozdíly v odívání hradních a zámeckých obyvatel. 


Bečovský středověký hrad byl založen v první polovině 14. století. První spolehlivá zmínka o něm pochází z roku 1349.

Stavba hradu prošla několika vývojovými fázemi. V první fázi vznikla obranná věž a obytný palác na místě dnešního horního zámku. Po roce 1352 začala stavba věže, která měla původně mít obytnou funkci. Avšak po začátku stavby byl plán změněn a v prostoru tří pater věže vznikla kaple Navštívení Panny Marie. V kapli se nachází unikátní soubor nástěnných maleb provedených technikou al secco (malba do suché omítky), pocházejících z doby kolem roku 1360.

Více informací včetně aktuálních akcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu zámku.

Kontakt
Zámek Bečov nad Teplou
Nám 5. května 13
364 64 Bečov nad Teplou

Email: becov@npu.cz
WWW: zamek-becov.cz/cs

GPS: 50.085639, 12.839762
Reklama
Váš prohlížeč nepodporuje SVG