Logo Aktivní dítě

Hradem Šternberk budou provázet průvodci oblečeni v historických kostýmech

ŠTERNBERK

Na hradě Šternberk se na rozdíl od většiny památek bude provázet i v měsíci listopadu. U příležitosti oslav svátku Svatého Martina tady připravují „Svatomartinské prohlídky“. Prohlídky se uskuteční v neděli 11. listopadu od 10 do 16 hodin. V pondělí pak vyjde z Hlavního náměstí lampionový průvod. Hrad Šternebrk.
Autor / zdroj foto: www.hrad-sternebrk.cz

Hradem Šternberk budou provázet průvodci oblečeni v historických kostýmech. Jejich výklad bude zaměřen nejen na historii hradu, ale především na legendu o Svatém Martinovi. Stranou nezůstanou ani svatí, se kterými se můžete setkat v adventním čase – sv. Barbora, sv. Lucie, sv. Mikuláš a další. Prohlídky budou zakončené v rekonstruované hradní kuchyni, kde budou připravené ochutnávky martinských specialit. V rámci vstupného bude připravená ochutnávka svatomartinského vína, rohlíčky a drobné občerstvení k vínu.

Další svatomartinské pochoutky bude možné v Liechtensteinské kuchyni zakoupit. O jejich přípravu se postará mistr kuchař Pavel Duda.

Menu Pavla Dudy:
- polévka – husí kaldoun
kýta na rožni, dušené zelí, špekové knedlíky
- trhané husí maso s bramborovými noky a růžičkovou kapustou

Netradiční Svatomartinské prohlídky se na hradě Šternberk uskuteční v neděli 11. listopadu od 10 do 16 hodin. 

Vstupné:
Plné – 200 Kč
Snížené – 140 Kč
Rodinné – 540 Kč

Gymnázium Šternberk zve všechny zájemce na tradiční Martinskou slavnost, která se uskuteční v pondělí 12. listopadu. V 16:30 vyjde z Hlavního náměstí lampionový průvod (nezapomeňte si vzít lucerničky a lampiony), od 17:00 potom začne v hradní zámecké zahradě hlavní program: vystoupí děti a studenti základních škol, domu dětí a mládeže i gymnázia. Akci doplní Martinský starodávný jarmark, chybět nebudou ani martinské speciality a od 18:00 bude na horní zámecké louce připravena také jízda na koni. Dospělí návštěvníci pak určitě ocení posezení u cimbálovky s martinským vínem v Hodovním sále hradu.

Autor: Jan Gottwald, Irena Černocká
Váš prohlížeč nepodporuje SVG
VYBERTE SI SVŮJ REGION
Zobrazte si aktuality přímo z vašeho okresu!