PRAHA

Vyzkoušej si, zažij si! V únoru 2019 opět proběhne oblíbená akce Novoměstské radnice Řemesla živě ve spolupráci s Magistrátem hl. města Prahy a Městskou částí Praha 2.

Již pošesté si návštěvníci Novoměstské radnice 27. a 28. února 2019 budou moci vyzkoušet nejedno řemeslo nebo se podívat na zhotovování unikátních výrobků. Novoměstská radnice ve spolupráci s odbornými středními školami, učilišti i řemeslníky zaplní své historické prostory více jak 20 řemeslnými workshopy. Festival je určen všem, kdo mají zájem o řemeslné obory a rádi si prakticky vybraná řemesla vyzkouší. 

„Řemesla zažívají postupnou renesanci. Svědčí o tom vzrůstající počet středoškoláků i vysokoškoláků, kteří si své vzdělání doplňují právě výučním listem v některém z řemeslných oborů. Novoměstská radnice ve zmíněném termínu nabízí všem, kdo se o řemesla zajímají, možnost si je vyzkoušet a promluvit si s mistry oboru. To je poměrně unikátní možnost,“ popisuje výjimečnost akce Řemesla živě ředitel Novoměstské radnice Albert Kubišta. 

„Podoba Řemesel živě se v letech proměňovala. Myslím, že před třemi lety se nám podařilo najít nejlepší variantu – každá škola či řemeslo nabízí možnost se nějakým způsobem dotknout hmoty, nástroje, vyzkoušet si „o co vlastně jde,“ doplňuje produkční Bedřiška Kotmelová. 

Jednání s odbornými školami a řemeslníky ještě probíhají, ale už nyní víme, že zde budou kadeřníci, krejčí, fotografové, truhláři, autoelektrikáři, podlaháři, instalatéři, kuchaři, sklářka s výrobou skleněných květin, znovu se zúčastní i škola obalové techniky ze Štětí a další.


Kdy: 27. – 28. 2. 2019 od 9:00 do 17:00 hodin
Kde: Novoměstská radnice, Karlovo náměstí 1, 120 00 Praha 2
Vstupné: zdarma (některé workshopy mohou být zpoplatněny)