PRAHA

Zajímají vás letadla a všechno, co se děje kolem nich, než odletí nebo přistanou? Pokud ano, nenechejte si ujít exkurzi na Letišti Václava Havla v Praze. Jejím prostřednictvím se dostanete do těsné blízkosti letadel a uvidíte také shon při odbaveních.

Uvidíte provoz a shon na odbavovacích plochách, seznámíte se s dráhovým systémem a dostanete se do těsné blízkosti letadel. Z několika desítek metrů uvidíte starty a přistání různých typů letadel, poznáte letecké společnosti, které si zvolily Prahu jako cílovou destinaci. To všechno na vás čeká, pokud se zúčastníte exkurze, které pořádá Letiště Václava Havla v Praze.

Budete mít možnost navštívit nejmodernější stanici Záchranné a požární služby v České republice, která byla otevřena v roce 2006, a na letišti vám také představí Terminál 2, který získal v roce 2006 ocenění Dopravní stavba roku České republiky. 

Pro jednotlivce, malé skupiny a rodiny
Pro jednotlivce, malé skupinky a rodiny letiště připravilo pravidelné individuální exkurze. Jejich termíny a trasy jsou pevně dány a exkurze je vždy třeba předem rezervovat. Individuální exkurze jsou určeny pro jednotlivce ve všech věkových kategoriích – dospělí i děti od 3 let (Trasa 2), děti od 10 let (Trasa 5), od 15 let (Trasa 1), rodiny s dětmi, které hledají netradiční zážitek, dále laickou veřejnost zajímající se o leteckou dopravu a provoz letiště či zájemce z řad odborné veřejnosti, kteří se svojí profesí zaměřují na civilní leteckou dopravu. 

Pro skupiny
Na Letišti Václava Havla se pravidelně konají také exkurze pro větší skupiny zájemců. Ty jsou rozděleny podle náročnosti a jednotlivých zájmů. Skupinové exkurze navštívíte jako dospělí, studenti, žáci, ale i děti od 4 let. Výklad se přizpůsobuje věku a odborným i laickým zájmům.

Skupinové exkurze jsou určeny pro laiky, zájemce zajímající se o leteckou dopravu a provoz letiště, zájmové skupiny, základní školy, mateřské školy, zájemce z řad odborné veřejnosti, kteří se svojí profesí zaměřují na civilní leteckou dopravu nebo ji určitým způsobem ovlivňují, např. cestovní kanceláře, letecké společnosti, technologické firmy, hotely, bezpečnostní složky, záchranné složky apod. Ale také pro studenty středních a vysokých škol.

Pro amatérské fotografy
Fotografujete rádi a sníte o tom pořídit si snímky letadel, ale zatím jste neměli jinou možnost, když letělo na obloze a pro vás bylo příliš daleko? To se díky speciální exkurzi určené pro nadšené fotografy může ihned změnit. Jejím prostřednictvím totiž budete mít jedinečnou možnost fotografovat nejen z autobusu, ale hlavně venku poblíž dráhy, takže budete mít odlétající i přistávající letadla tak blízko, jako ještě nikdy předtím. 

Vyhlídková terasa
Zavítejte na letištní vyhlídkovou terasu, kde budete mít přilétající i odlétající letadla jako na dlani. Naskytne se vám nevšední pohled na vzletovou a přistávací dráhu, letištní pojezdové dráhy a budete tak moci sledovat starty i přistání letadel a ruch na letištní ploše.

Z výšky si prohlédnete, jak se letadla chystají k odletu nebo jak po příletu přijíždějí k nástupním mostům. Terasu najdete ve veřejné části odletové haly Terminálu 2, před vstupem do spojovacího objektu s Terminálem 1. 

Podrobnější informace včetně informací o jednotlivých prohlídkových trasách a možnosti zarezervovat si exkurzi najdete na webu Letiště Václava Havla.