BRNO

29. duben je od roku 1982 Mezinárodním dnem tance. Tento den se každoročně roztančí řada měst v Česku. Nejinak tomu bude i v Brně, kde si budete moct na Moravském náměstí vyzkoušet flamenco.

Mezinárodní den tance se slaví každý rok vždycky 29. dubna. Touto akcí si tanečníci na celém světě připomínají výročí narození velkého francouzského tanečního reformátora Jeana – Georgee Noverrea, který žil v letech 1727 až 1810.

V Brně Mezinárodní den tance oslaví akcí nazvanou Flamenco pro všechny. Každý, kdo dorazí v pondělí 29. dubna na Moravské náměstí, si bude moct vychutnat krásu, eleganci i temperament tohoto španělského tance. Ten je velice univerzální a dokáže bourat bariéry mezi lidmi.

Letos se v Brně uskuteční čtvrtý ročník. Představí se na něm brněnská taneční studia, amatérské taneční skupiny a sóloví tanečníci. Hlavní pozornost bude upředena na flamenco, které však doplní i další taneční styly. Zatančí je děti, aktivní senioři i hendikepovaní tanečníci.

Flamenco si bude moct vyzkoušet každý, kdo dorazí v pondělí 29. dubna na Moravské náměstí. Neváhejte tedy a přijďte si užít odpoledne plné pohybu.