TÁBOR

Konec lenošení po svátcích a hybaj na čerstvý vzduch! Se záměrem dostat především děti z uzavřených prostor s rizikem nákazy chřipkovými viry připravila ZOO Tábor zajímavou soutěž. Šikovní školáci si při ním mohou na čerstvém vzduchu přímo v zahradě před pololetním vysvědčením navíc i ověřit své znalosti přírodopisu.

„Zábavná hra nazvaná ´Jsi zvířecí znalec?´ je příležitostí, jak spojit příjemné s užitečným. Děti se dostanou ven do přírody, tedy budou mít možnost aktivně se pohybovat na zdravém vzduchu a přestat lenošit u televize či herních konzolí nebo tabletů. Navíc se ještě budou bavit hledáním odpovědí na otázky o zvířatech, která v Táboře chováme,“ říká mluvčí ZOO Tábor Filip Sušanka. Soutěž podle něj potrvá až do neděle 29. března.

Otázky na hracích kartách, které dětští návštěvníci zoo dostanou u pokladen, sice nejsou jednoduché, ale jen trochu pozornější děti najdou odpovědi přímo o výběhů zvířat. Po odevzdání kartičky s odpověďmi dostanou na pokladně originální odměnu za svou píli. „Všechny kartičky se správnými odpověďmi pak budou zařazeny do slosování o zajímavé ceny, kterém výhercům pošleme poštou,“ doplňuje mluvčí táborské zoo.

Rozlohou největší zoologická zahrada jižních Čech ZOO Tábor patří k nejmladším zahradám v Česku. Vznikla v květnu 2015 poté, co ji od insolvenčního správce koupil pražský developer a biolog Evžen Korec. Tím ji zachránil před likvidací a rozprodáním zvířat. Pro veřejnost byla ZOO Tábor otevřena o měsíc později. Vloni ji navštívilo více než 83 tisíc lidí. V tomto ročním období je otevřena pouze o víkendech od 9:00 do 16:00 hodin. Hlavním posláním zoo je chov a ochrana ohrožených druhů zvířat. Aktuálně v ZOO Tábor žije přes 310 zvířat takřka 80 živočišných druhů.