HRADEC KRÁLOVÉ

Mohutné přísavné krunýřovce, ryby rodu colossoma měřící až 90 centimetrů a vážící až 23 kilogramů nebo přes metr měřící arrowany. Obří akvárium v Hradci Králové umožňuje prohlédnout si i ty největší rarity.

Obří akvárium je se svými 130 tisíci litry největším sladkovodním akváriem v České republice. Svým návštěvníkům z celé ČR i okolních zemí již od roku 1998 přibližuje tropické ryby a rostliny Jižní a Střední Ameriky přímo v centru Hradce Králové. Prohlídky akvária probíhají celoročně, šest až sedm dní v týdnu.

Kromě samotného akvária s podvodním tunelem a deštným pralesem je pro Vás otevřena i volně přístupná kavárna Café Piraňa, kde můžete pozorovat dravé pirani u šálku dobré kávy. Vybrat si můžete rovněž z celé řady zážitkových programů, jako jsou individuální relaxační večery nebo pronájem stylové konferenční místnosti

Prohlídka Obřího akvária 
Obří akvárium je veřejnosti přístupné v rámci pravidelných prohlídek. Prohlídka začíná ve výstavní místnosti, kde je aktuálně vystavena unikátní sbírka lebek exotických ryb.

Ve druhé části prohlídky se návštěvníci ocitnou na tropické lávce uprostřed deštného pralesa. Zde se budou moci pokochat krásou rostlin, jako jsou orchideje, bromelie a tillandsie v obdivuhodné tvarové i barevné rozmanitosti. Celkový dojem ještě umocňuje občasný tropický déšť či uměle připravovaná mlha.

Po průchodu pralesem se ocitnou na dně sladkovodní tropické tůně se společenstvím ryb Jižní a Střední Ameriky.

Žije zde přes 500 kusů ryb více než 40 druhů. Kromě ryb, které mohou hosté znát ze svých akvárií, zde najdou opravdové rarity – mohutné přísavné krunýřovce, ryby rodu colossoma měřící až 90 centimetrů a vážící až 23 kilo, nebo přes metr měřící arrowany.

Každý čtvrtek v době od 13:30 do 14:30 hodin je možné v rámci prohlídky shlédnout jedinečné krmení s potápěčem přímo v nádrži.

Součástí prohlídky je pak i projekce „U rejnoka“, kde jsou na velkoplošné obrazovce promítány filmy o přírodních krásách z celého světa. Kromě toho se zde nachází i akvária s rejnoky a dravou kajmankou Božkou. 

Rodinné sportoviště
Objekt Obřího akvária nabízí také útulné rodinné sportoviště. V jeho rámci mohou návštěvníci využít ricochetový kurt, posilovnu a infra saunu, to vše na rozdíl od větších sportovišť sami a v soukromí. 

Pro školy
Obří akvárium v Hradci Králové je častým cílem školních výletů. Je nedílnou součástí výletů mířících do Hradec Králové a okolí, stejně jako výletů Hradcem pouze projíždějících cestou do Krkonoš, Českého ráje, Adršpachu nebo Orlických hor. 

Podrobnější informace zájemci najdou na webu obriakvarium.cz.