OSTRAVA

Letní koupaliště v Ostravě-Porubě je největším bazénem ve střední Evropě. Na své si tady přijdou kondiční i rekreační plavci. K dispozici jsou i menší bazény pro neplavce a děti a spousta atrakcí. K nejoblíbenějším patří stometrový tobogán.

Vychutnejte si krásu plochy přes 41 tisíc metrů čtverečních. V letních měsících si na letním koupališti v Ostravě-Porubě užijete zábavu ve velkém plaveckém bazénu nebo v neplaveckém bazénu. Pro ty, co chtějí adrenalin, tu je k dispozici obří tobogán, skluzavky nebo skokanské můstky. Děti si vyhrají v dětském brouzdališti s atrakcemi, dětském hřišti nebo pískovišti. 

Velký plavecký bazén
Chcete si pořádně zaplavat? V tom případě si oblíbíte velký plavecký bazén, který má hloubku 140 až 380 centimetrů. Nabízí skokanské můstky a vodní hladinu, která má nejdelší rozměr 380 metrů. Kvůli své délce a hloubce si v něm najdou zalíbení jak rekreační, tak kondiční plavci. 

Bazén pro neplavce
Bazén pro neplavce slouží především pro nejmenší návštěvníky. Vaše děti tady budou vždy v bezpečí. Pokud je vaše dítě velké na dětské brouzdaliště, ale ještě jej nechcete pustit do velkého bazénu, můžete využít „zadní“ část velkého bazénu, která je oddělena hrází a hloubka je zde 50 až 140 centimetrů. Využít můžete k opalování okolní louku s lehátky nebo „chorvatskou riviéru“ u lesa. 

Dětský bazén
Rodiny s dětmi do pěti let mají k dispozici vyhřívané dětské brouzdaliště o hloubce 60 centimetrů s vodními atrakcemi. Dále travnatou plochu o rozloze čtyři tisíce metrů čtverečních, kde jsou i tři pískoviště se zastíněním, dřevěným hradem a dalšími atrakcemi. 

Tobogán a skluzavky
Užijte si báječnou adrenalinovou jízdu na 100 metrovém tobogánu nebo na jedné ze tří skluzavek o délce 55 metrů. V bazénu pro neplavce jsou dětské skluzavky o délce 3,5 a 10 metrů. A sklouznout se můžou i ty nejmenší děti přímo v dětském brouzdališti, kde je také dětský tobogán. Všechno v ceně vstupného. 

Další atrakce
Nepřehlédněte atraktivní vodní motorové lodičky (bumperboats) nebo aquazorbing, které zpestří váš čas strávený v areálu koupaliště. V dětském brouzdališti najdete vodní hříbek se skluzavkou, deštník chrlící vodu, vodního ježka a vodotrysky. Na pískovištích se můžou děti bavit na prolézačkách, v dřevěném hradu a na houpačkách. 

Sportoviště
V areálu sportoviště najdete skvělé využití svého volného času. Zahrát si můžete nohejbal, plážový volejbal, badminton, soft tenis, stolní tenis, ruské kuželky nebo streetball. A pro návštěvníky, kteří hledají trochu klidu, jsou připraveny elektronické šipky nebo pétanque. 

Občerstvení
V celém areálu koupaliště jsou k dispozici restaurace, stánky a tropico bary, které nabízí občerstvení a příjemné posezení. Nejatraktivnější výhled najdete na terase tropico baru u tobogánu, kde uvidíte celou vodní plochu z výšky. 

Více informací včetně provozní doby a cen vstupného najdete na webu www.sareza.cz/letni-koupaliste-ostrava-poruba/koupaliste/