HLUČÍN

Pokud patříte mezi ty, kteří dávají přednost koupání na přírodních koupalištích či přehradách, pak se vám jistě bude líbit u Hlučínského jezera. Patří mezi nejčistší v celém Moravskoslezském kraji. Můžete si tady také zajezdit na vodních lyžích nebo se projíždět na loďkách.

Hlučínské jezero vzniklo zatopením bývalé štěrkovny na jihozápadním okraji Hlučína. Jeho rozloha je 131,5 hektaru a nejvíce dosahuje hloubky čtyř metrů. Jezero je dlouhé 2,2 kilometru, takže se na něm dají pořádat závody ve veslování.

Jezero se využívá hlavně k rekreaci. Koupání je možné jak přímo v jezeře, tak ve dvou bazénech v přilehlém areálu. K opalování slouží travnatá nebo štěrková pláž. Hladina jezera se využívá k vodnímu lyžování a windsurfingu. Funguje zde také půjčovna loděk. Kromě rekreace se využívá také k rybolovu.

Nechybí ani několik sportovišť, takže si můžete zahrát minigolf, tenis či beach volejbal. V těsné blízkosti se nachází také autokemp. V létě se tady pořádá spousta kulturních akcí a víkendové diskotéky.

V okolí Hlučínského jezera vedou krásné cyklistické trasy, které potěší milovníky jízdy na kole. Pokud přijedete autem, můžete zaparkovat na velkém parkovišti. V případě, že přijedete autobusem, čeká vás k vodě přibližně kilometrová procházka ze zastávky.