TACHOV

Rozhledna Vysoká představuje devětadvacetimetrový ocelový tubus s vnějším vinutým schodištěm z roku 2014. Z kryté plošiny ve výšce 25 metrů je kruhový výhled na Tachov, Přimdu, Vlčí horu či Panský vrch. Za příznivého počasí můžete vidět i Klínovec v Krušných horách.

Rozhledna Vysoká představuje devětadvacetimetrový ocelový tubus s vnějším vinutým schodištěm z roku 2014. Celá stavba je pak zpevněná svislými a vzájemně překříženými ocelovými lany. V anketě o rozhlednu roku 2014, vyhlášenou Klubem přátel rozhleden, obsadila 3. místo.

Z kryté plošiny ve výšce 25 metrů je kruhový výhled na Tachov, Přimdu, Vlčí horu či Panský vrch. Za příznivého počasí můžete vidět i Klínovec v Krušných horách.

Bezmála kilometrová přístupová cesta k rozhledně odbočuje na konci Tachova ze silnice na Mýto. Po zelené turistické značce vyjedete po nové asfaltce stometrový příkrý kopec, pak si odpočinete na dlouhé rovince, abyste se pak zakousli do dalšího stometrového příkrého stoupání u konečné stanice lyžařského vleku. Odtud pak po rovině dojedete k památníku husitské bitvy. Zde zatočíte o 180 stupňů na dobře uválcovanou písčitošotolinovou cestu, po níž pak vyšlápnete závěrečný stometrový prudký kopec až pod rozhlednu.

Z opačné strany se dá k rozhledně dojet od nově zrekonstruované historické jízdárny ve Světcích. Šotolinová cesta stoupá lesem kolem zámku do příkrého kopce a po 850 metrech končí rovněž u památníku bitvy u Tachova.

Suvenýry si můžete koupit v informačním centru v Tachově.