SMRŽOVKA

Milovníci vojenské techniky by si neměli nechat ujít návštěvu Muzea obrněné techniky ve Smržovce. Uvidí tady přibližně třicítku exponátů.

Sbírka obrněné techniky začala vznikat v roce 1999 z iniciativy Jaroslava Janouška a Milana Klofáta. V současné době se v expozici nachází zhruba 30 kusů exponátů. Technika se nachází v zastřešených halách, součástí areálu je přibližně 1,5 hektaru plochy, na které se odehrávají ukázky jízdy a rekonstrukce bojových operací.

Od roku 2004 jsou provozovány tematicky zaměřené akce pro veřejnost, při kterých se návštěvníkům nabízí i možnost svezení v některých exponátech.

Součástí muzea jsou i dvě pracovní místa pro opravu a restaurování nových přírůstků, v současné době pracují v muzeu na zprovoznění britského tanku Comet, který je jednou z posledních akvizicí muzea.

Do budoucna uvažují ve Smržovce o zavedení tematických výstav, kterými chtějí především nejmladší veřejnosti přiblížit slavné i tragické okamžiky československé a evropské historie. 

Otevírací doba muzea
Muzeum je pro veřejnost otevřeno od dubna do října každou sobotu a neděli od 10 do 17 hodin, v červenci a srpnu od úterý do neděle od 10 do 17 hodin. Přesto je možné sjednat individuální návštěvu i mimo uvedenou dobu na tel.: 602370575. Po předchozí dohodě možnost projížďky tankem v areálu muzea. 

Podrobnější informace zájemci najdou na webu tankysmrzovka.cz.