KOPŘIVNICE

Technické muzeum Tatra v Kopřivnici představuje ojedinělou expozici, která mapuje historii automobilky, která proslavila toto malé české město ve světě.

Na šedesát osobních a nákladních automobilů ze všech etap výroby doplňují podvozky, motory, modely, designérské návrhy, trofeje ze sportovních klání, dobové fotografie a různé rarity. Spoustu zajímavých a vyčerpávajících informací poskytují vícejazyčné videoboxy s filmovými sekvencemi automobilových skvostů. Tak vypadá nejucelenější sbírka věnovaná kopřivnické vozovce, později proslavené jako fenomenální automobilka TATRA. Zájemci ji mohou obdivovat v Technickém muzeu Tatra v Kopřivnici.

A nezapomínají tady ani na nevidomé, kterým jsou

v doprovodu zpřístupněny některé exponáty a podáván výklad v plném rozsahu. Ke vstupnému (dle platného ceníku) je tedy nutné zaplatit průvodce (CZ) + 500,- Kč, průvodce (AJ, NJ) + 700 Kč. Objednávka minimálně 10 dní předem a maximálně počet nevidomých by z provozních důvodů neměl přesáhnout 20 osob + doprovod. Vzhledem k pomalejšímu průběhu prohlídky může tato trvat i 90 minut a více. 

Dráček Tatrováček a Poznej Tatru
Pro školy, zájmové skupiny či rodiče s dětmi ve věku 6 - 10 let (1. - 5. třída) a ve věku 11 - 15 let (6. - 9. třída) připravilo Technické muzeum Tatra pracovní listy, pomoci kterých hravou a inspirativní formou seznámí dospělé a mladší či starší žáky, děti s muzejními exponáty. Snaží se v nich probudit zájem a přiblížit jim, jakou úlohu muzeum v dnešní době plní. Chce, aby návštěva muzea byla pro děti a mládež poučným zážitkem, nejen pouhou povinnou návštěvou. 

Mladším dětem je určený pracovní sešit Dráčka Tatrováčka, starším pak pracovní list nazvaný Poznej Tatru. Oba dokumenty včetně klíčů k úkolům jsou volně ke stažení zde.

Vzorový pracovní sešit a jeho klíč naleznete k nahlédnutí na recepci Technického muzea.  

Podrobnější informace najdou zájemci na webu tatramuseum.cz.