KOPŘIVNICE

Kromě muzea Tatry, které je mnohem slavnější, existuje v Kopřivnici ještě jedno, kde mohou návštěvníci obdivovat unikátní auta i motocykly. Je to Auto moto muzeum OLD TIMER, které provozuje Jaroslav Šerý.

Návštěvníky, kteří do tohoto muzea zavítají, čeká prohlídka výstavy historických vozidel a motocyklů známých značek z celého světa včetně několika unikátních exponátů.

Přímo v muzeu je pro ně připraveno stylové posezení s občerstvením a příjemnou obsluhou, dále je pak možné navštívit rozkošnou kavárnu OLDTIMER v přízemí, ve které můžete mimo osvěžení nalézt také krásný obchůdek orientovaný na kreativní tvorbu. 

Muzeum pravidelně připravuje různé kulturní akce, kterými se snaží oslovit co nejširší veřejnost.

A jaké exponáty mohou návštěvníci v tomto muzeu obdivovat? Většinou se jedná o rarity. Ať už je to Cadillac či Jaguár. Každý je ale něčím jiný. Rokem výroby nebo počtem vyrobených kusů. Každý si v muzeu najde to své. Někomu se líbí Mercedes, jinému zase Auburn, protože ho v životě neviděl. A těžko ho na českých cestách spatří. V muzeu jsou i motocykly, jejichž názvy lidé nikdy neslyšeli.

Mezi hosty muzea patří především ti, které zajímají detaily. Jsou takoví, kteří se chodí dívat třeba jen na jednu věc. Obzvlášť, když muzeum někde zmíní, že má něco nového. Jednu dobu muzeum navštěvoval dva měsíce v kuse fanda, který si v něm prohlížel a měřil Tatru 12, protože ji doma skládal. V muzeu jsou totiž všechno originály. Žádné kopie nebo repliky tady návštěvníci nenajdou.

Provozovatel muzea Jaroslav Šerý vystavované exponáty pravidelně mění. Má seznam lidí, kteří by tady chtěli auto vystavit nebo uschovat. A když přijde správná chvíle, dotyčnému zavolá a majitel auto přiveze a na nějaký čas ho muzeum vystaví. Na dva měsíce, na půl roku nebo klidně na celý rok. Platí to u motocyklů i u aut. Všechny exponáty jsou pojízdné. Majitelé je vždycky do muzea přivezou. Není v něm ani jeden, který by se musel na místo nějak dotáhnout. 

Více informací zájemci najdou na webu www.automotomuzeum.cz.