LEDEČ NAD SÁZAVOU

Sklárna Huť Jakub Tasice je unikátním dokladem sklářské výroby 18. a 19. století. Jde o jedinečný soubor historických budov převážně industriálního charakteru přístupný jako výjimečně zachovalý sklářský skanzen.

Sklárna Huť Jakub Tasice je Národní kulturní památka České republiky. Jedná se o jedinečný soubor historických budov převážně industriálního charakteru přístupný jako výjimečně zachovalý sklářský skanzen.

Mnoho historických událostí místního, regionálního nebo světového významu přešlo kolem, ale sklárna stále stojí na svém místě a připomíná slavnou minulost, současnost a budoucnost českého sklářství.

Přijeďte na návštěvu do sklárny, která zde stojí již 220 let. Sklárna je unikátním dokladem sklářské výroby 18. a 19. století. Navštivte krásné místo na konci všech krajů, kde se natáčel populární televizní seriál Synové a dcery Jakuba Skláře. 

Prodejna českého skla
V areálu tasické sklárny provozují již více než deset let malou prodejnu skla. Nabízí široký sortiment výrobků mnoha známých českých skláren a sklářských výtvarníků. Nabídku průběžně doplňují o nové zboží. Otevírací doba prodejny je stejná jako otevírací doba sklárny (po celý rok), po telefonické domluvě i mimo otevírací dobu.

Více informací včetně aktuálních akcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu sklarnatasice.cz.