PRAHA

Šermířské duely, jezdecké souboje, tanečnice, klauny, pyrotechnické efekty či koňskou show. To všechno a mnoho dalšího nabízí Tvrz HUMMER v Praze, která se specializuje na celodenní akce pro veřejnost, převážně pro rodiny s dětmi.

Tvrz HUMMER je stálý přírodní zábavní park ve středověkém stylu pro celou rodinu, první svého druhu v České republice. Návštěvníci zde mohou zažít na vlastní kůži atmosféru středověkého města, šermířské duely, jezdecké souboje, tanečnice, klauny, pyrotechnické efekty, koňskou show, hudební a taneční představení a poutavé a efektní večerní programy a hry nejen s historickou tématikou.

Městečko v sezóně ožívá lidovými umělci, řemeslníky a trhovci. Návštěvníci se mohou projet na koni, občerstvit se ve stylové Taverně, cukrárně nebo si půjčit dobový kostým. Je zde také dětský koutek plný her, trampolína, středověké ZOO a další atrakce pro děti a dospělé včetně soutěží. Aréna cti je středověké akční divadlo, kde návštěvníci mohou shlédnout dobové divadelní hry. Rytíře, koně, souboje, taneční vystoupení, pyrotechnické efekty a ohňostroje. Hlediště arény pojme až sedm set návštěvníků.

Tvrz HUMMER se specializuje na celodenní akce pro veřejnost, převážně pro rodiny s dětmi. Můžete zde oslavit narozeniny nebo uspořádat svatbu jak v klasickém, tak i ve středověkém stylu. Do Tvrze mohou děti vyrazit na školní výlet se zábavně - výukovým programem tematicky cíleným do středověku.

Díky spolupráci s HUMMER Centrem, zaměřeným na outdoorovou zábavu s americkými vozy, lze jakoukoliv akci Tvrze HUMMER spojit s adrenalinem v HUMMER Academy. Součástí HUMMER Academy je terénní polygon, na kterém se můžete svézt ve vojenských Humvee, civilních vozech HUMMER H2 nebo H3 a vyzkoušet si tyto legendární vozy řídit. Můžete si také zařádit na čtyřkolkách nebo na virtuálním závodním simulátoru 301. 

Prožij příběh rytíře
Milé děti, na Tvrzi HUMMER vyrostla opravdová stezka odvahy a dobrodružství. Nezáleží na tom, zda jste právě v mateřské školce anebo jste již velkými školáky. Výprava je vždy určena přímo pro vás a vaše kamarády. Na cestě za pokladem si ověříte své znalosti historie a dějepisu. Stanete se na jeden den hrdinou svých oblíbených příběhů na místě k tomu stvořeném. To vše můžete zažít se svou třídou, rodinou či přáteli na Tvrzi HUMMER.

Naučná stezka vznikla v roce 2010 za podpory Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Její začátek je sit­uován přímo na Tvrz HUMMER a vede zhruba 1,5 kilometru přírodou v okolí Tvrze. Na startu každý účastník obdrží výukový materiál, který postupně vyplňuje a po ukončení odevzdává. Po celé trase se nachází 12 odpočinkových míst, která slouží zároveň jako zázemí při plnění jednotlivých úkolů. Celou trasou provází vyprávění malého Martina, jehož příběh je možné číst dětem po úryvcích přímo na jednotlivých stanovištích. Po absolvování celé naučné stezky čeká na všechny děti řada odměn.

Svou dobrodružnou výpravu můžete uskutečnit od dubna do října na Tvrzi HUMMER. 

Školní výlety
Výukové programy „po stopách historie“ pro skupiny dětí ze základních škol probíhá každý týden ve středu a ve čtvrtek. Pro děti mateřských škol je program připraven každý týden v úterý. Školní výlety je možno uspořádat od začátku května do konce září. 

Podrobnější informace najdou zájemci na webu tvrz-hummer.cz.