STONAVA

Nové dětské hřiště na sídlišti Hořany s řadou atrakcí bude slavnostně předáno do užívání zítra, tj. ve čtvrtek 9. června v 11 hodin. Atrakce byla dokončena již v květnu, ale čekalo se na zazelenění plochy.

Dominantou atrakce je velký prolézací hrad, 40 metrů dlouhá lanovka, řada klouzaček a dalších atrakcí. Vedení obce nezapomněla ani na lavičky pro rodiče nebo prarodiče. Celé hřiště je z bezpečnostních důvodů oploceno.

„Je to jedna z mnoha investicí na území obce, které v současné době realizujeme. Zde jsme vyslechli žádostí a přání obyvatel této části obce. Na hřiště se nám podařilo získat dotaci ve výši 400 tisíc korun,“ uvedl starosta Stonavy Ondřej Feber. Ve Stonavě jen letos rekonstruovali základní a mateřskou školu, stavební práce probíhají na objektu obchodu, chystá se generální rekonstrukce parku u Domu PZKO a zařízení na stadionu TJ Stonava.

Na zítřejší den byly pozvány i děti ze sídliště a jsou pro ně, kromě otevřené branky na hřiště, připraveny i sladkosti.

Stonava má, pokud jde o sport a volnočasové aktivity, novou sportovní halu, lehkoatletické hřiště, fotbalové hřiště s travnatým a umělým povrchem, tenisové kurty a saunu. V roce 2018 rozšířily sportovní vyžití v obci nová pumptracková dráha a workoutové hřiště.