BOHUMÍN

Nemalé peníze mohou ušetřit rodiče, kteří přihlásí své dítě na letní dotovaný příměstský tábor v Bohumíně nebo Petrovicích u Karviné. Letos mají jednu z posledních šancí. Projekt pomáhající zaměstnaným rodičům s péčí o děti v době volna po třech letech končí. Na tábory, které nabízejí sportovní či kulturní vyžití, pomohla sehnat evropské peníze Místní akční skupina (MAS) Bohumínsko. Rodiče za týdenní program zaplatí od sedmi stovek do tisícovky, přihlašování už probíhá.

„Díky projektům z Operačního programu zaměstnanost jsme pomohli zmírnit nekončící problém pracujících rodičů, kteří hledají volné místo na příměstských táborech a současně je pro ně částka pohybující se kolem patnácti set až dvou a půl tisíc korun za týden výrazným zásahem do rodinného rozpočtu. Podařilo se nám na několik let zajistit řadu turnusů příměstských táborů v Bohumíně a Petrovicích u Karviné. Většina z nich letos končí, takže rodiče mají poslední šanci tuto cenově výhodnou nabídku využít,“ říká předseda MAS Bohumínsko Lumír Macura s tím, že v roce 2021 bude pokračovat již jen plavecký příměstský tábor a tábor petrovického informačního centra.

Děti od šesti let věku mohou zákonní zástupci přihlásit v Bohumíně na vodácký, plavecký či knihovnický tábor. V Petrovicích u Karviné si rodiče mohou vybrat buď tábor se sportovním zaměřením, anebo tábor věnovaný moderním technologiím. Ten pořádá místní informační centrum.

Jedním z příjemců dotace na uspořádání táborů je i městská kulturní agentura K3 Bohumín. Ta letos v létě v knihovně pořádá tři turnusy. „První z nich s podtitulem Superhrdinové už je obsazený, volná místa ještě máme v následujících dvou s názvy Fantasy svět a Cesta kolem světa. Cena za jeden turnus je sedm set korun. Děti se budou bavit u deskových her, vědomostních soutěží, kreativních činností, jako je vyrábění kostýmů, a počítáme i s venkovními aktivitami,“ popisuje ředitel K3 Bohumín Karel Balcar s tím, že v ceně tábora je pitný režim, dvě svačiny a oběd a samozřejmě celodenní program.

Dodává, že s přihlašováním by rodiče neměli otálet. Mohou využít e-mailový kontakt primestskytabor@mubo.cz. To platí i pro ostatní pořadatele, kapacity jsou omezené a před prázdninami už nemusí mít rodiče s umístěním dětí štěstí.


POŘADATELÉ DOTOVANÝCH LETNÍCH PŘÍMĚSTSKÝCH TÁBORŮ
Spolek POSEJDON – Vodácký příměstský tábor – Starý Bohumín
ZŠ a MŠ Petrovice u Karviné - Sportovní příměstský tábor - Petrovice u Karviné
K3 Bohumín - Prázdniny v knihovně - Bohumín
Plavecký klub Bohumín - Plavecký příměstský tábor - Bohumín
IC Petrovice u Karviné - Prázdniny u Rotiglů - Petrovice u Karviné