KROMĚŘÍŽ

Rekonstrukce budov B a C byla včera slavnostně zahájena na Základní škole a Mateřské škole Kroměříž, F. Vančury, jejímž zřizovatelem je Zlínský kraj. Akce se zúčastnil také hejtman Jiří Čunek.

Jsem velmi rád, že byla zahájena tato potřebná rekonstrukce. Přijde na více než 36 milionů korun, z toho dvě třetiny by měla pokrýt dotace, kterou máme přislíbenou z Integrovaného regionálního operačního programu,“ řekl hejtman Jiří Čunek.

Půjde o zásadní rekonstrukci našich budov, poslední větší investice zde byla realizována před 18 lety. Do naší školy chodí děti a žáci se zdravotním postižením z celého regionu,“ uvedla ředitelka školy Ludmila Kočí s tím, že auto, které děti do školy sváží, denně ujede 250 kilometrů.

Po rekonstrukci budou obě budovy odpovídat standardům školy, vzdělávající děti a žáky se zdravotním postižením. Vzniknou zde prostory, v nichž bude probíhat především praktická výuka – dílna, cvičná kuchyně atd. – a také prostor pro poskytování podpůrných opatření s ohledem na zdravotní a rehabilitační terapie, například cvičebna pro individuální zdravotní výchovu a místnost pro rehabilitaci a výuku tělesné výchovy.

Stavební práce, které bude realizovat firma PS-MSI, a.s. ze Zlína, by měly na škole probíhat do srpna příštího roku.