ALBRECHTICE

Fotbalové hřiště v Albrechticích na Karvinsku je i v těchto parných dnech plné pohybu a bojovných pokřiků. Začal tradiční Kemp fotbalových přípravek, na který se přihlásilo 47 kluků a také holek. Prázdninové sportování podpořili svým aktivním přístupem hlavně trenéři, kteří akci zorganizovali, s financemi pomohla Nadace ČEZ i Nadace OKD.

Většinu účastníků tvoří albrechtičtí fotbaloví talenti, kteří už hrají za místní týmy přípravek nebo žáků, pár dětí je nových. „Třeba se nám mezi nimi podaří objevit další nadané fotbalisty. Ale hlavním cílem je nabídnout dětem sportovní vyžití i poté, co se vrátili z dovolených a rodiče už na ně nemají tolik času,“ vysvětlil trenér mládeže FK Baník Albrechtice Lukáš Hawlasek. 

Fotbal jakoby bavil albrechtické děti stále více, roste jejich počet v mládežnických týmech i na tradičním letním soustředění. „Kemp jsme před dvěma lety začínali sotva s dvacítkou dětí, teď už je nás skoro 50. Je fajn, když se děti vrací na další trénink s úsměvem a mají chuť si zasoutěžit, něco se naučit a samozřejmě si zahrát fotbal, a o prázdninách to potěší o to více,“ dodal Hawlasek. 

Za finance od Nadace ČEZ pořídil albrechtický fotbalový klub sportovní vybavení a také pro malé fotbalisty.