Slunce nízko nad obzorem, ospalá atmosféra nadcházející noci a přeci jen plno života. Ať už jde o poslední projevy zvířat před usnutím či naopak hlasité upozornění, že následujících několik temných hodin patří vám. Podvečer a brzká noc patří v zoologických zahradách k těm nejmagičtějším. ZOO Tábor proto i letos umožní návštěvníkům tento nezapomenutelný zážitek prožít na vlastní kůži. Už v sobotu 18. května odstartuje první letošní večerní prohlídka.

Zobrazit detaily k akci

1. ročník charitativního běhu pro Nadační fond AutTalk se poběží pod názvem RUN AUT 2019 ve čtvrtek 23. května v Oboře Hvězda v Praze 6. Charitativního běhu se může zúčastnit celá rodina – připravena je nesoutěžní disciplína pro děti, dospělí mají na výběr kratší či delší trasu. Na všechny účastníky a vítěze čekají hodnotné ceny.

Zobrazit detaily k akci

Po třech letech se na Vsetíně vrací květnová open air akce pro studenty k původnímu modelu. V pátek 24. května bude od 17.30 hodin do 22.00 hodin žít náměstí Svobody hudbou a tancem.

Zobrazit detaily k akci

Navštivte frýdecký zámek a zámecké komnaty za svitu svíček, a sice při Muzejní noci v pátek 24. května od 18 do 23 hodin. Vstupenky si můžete rezervovat od 13. května na webu www.muzeumbeskyd.com a na pokladně zámku.

Zobrazit detaily k akci

Pokud zavítáte některou květnovou sobotu do Království lesa na Lipně, můžete se tady potkat s maskotem lišákem Foxem, který se postará o zábavné odpoledne. Přijďte tedy do Království lesa zažít se svými dětmi spoustu legrace. Můžete se těšit na indiánské tvořivé dílny a indiánskou pohádku. Více informací najdete na plakátu.

Zobrazit detaily k akci

VII. ročník historických slavností - letos k výročí 130 let od úmrtí korunního prince Rudolfa, jenž v Zákupech se svojí manželkou princeznou Štěpánkou Belgickou několikrát pobýval, se uskuteční v sobotu 25. května na zámku v Zákupech. Vítáni jsou všichni, kteří přijdou v dobovém oblečení.

Zobrazit detaily k akci

Gastro festival v Kutné Hoře je jednou z nejvýznamnějších gastronomických slavností v regionu. Je to oslava dobrého jídla i nápojů - plodů naší země. Letošní ročník, který se uskuteční v sobotu 25. května, bude gastronomicky zaměřen na Biopotraviny a kulinářské výrobky z nich. Festival proběhne stejně jako v předchozích letech na úžasném místě s jedinečnou atmosférou, v okolí chrámu sv. Barbory a přilehlých prostorách podél Jezuitské koleje.

Zobrazit detaily k akci

Ševčinský důl ožívá jako za starých časů, a to nejen prací havířů. Zjevují se tu i skřítci permoníci v čele s mocným Permonem, aby horníkům pomohli v jejich tvrdé práci nebo je pozlobili nějakou rošťárnou. Můžete se těšit na zábavný program pro děti. Zábavně naučná pohádková prohlídka je na programu v sobotu 25. května v Ševčinském dole v Příbrami.

Zobrazit detaily k akci

Den otevřených dveří 21. základny taktického letectva se blíží. Jako každý rok se můžete těšit na letová vystoupení, vyhlídkové lety, statické ukázky pozemní i letecké techniky, ukázky výzbroje a výstroje, atrakce pro děti, občerstvení a mnoho dalšího.

Zobrazit detaily k akci

Již 18. ročník dětského dne na hradě Rabí, plného soutěží a odvážných disciplín, tentokrát na téma Večerníček. Tradiční Rabijáda se uskuteční v sobotu 25. května od 9 do 16 hodin.

Zobrazit detaily k akci

Veteran car club při AMK Třeboň v AČR pořádá v sobotu 25. května na nádvoří zámku v Třeboni výstavu historických vozidel. Návštěvníci tak budou mít jedinečnou možnost prohlédnout si spoustu nablýskaných veteránů. Výstava probíhá od 9 do 12 hodin.

Zobrazit detaily k akci

Vojenské technické muzeum Lešany zve všechny zájemce na zahájení muzejní sezony, které se uskuteční v sobotu 25. května. Můžete se těšit na tematický program s ukázkami.

Zobrazit detaily k akci

Hrad Lukov ožije v sobotu 25. května v době od 9 do 17 hodin akcí nazvanou Den stromů a Den s Lesy ČR. Děti se mohou vyřádit při stromolezení a při dalších aktivitách spojených se stromy. Uvidíte také ukázku sokolnictví. Vaše znalosti prověří přírodovědecké hry a soutěže. Zručnost si budou všichni moct otestovat ve tvořivých dílničkách. Uvidíte i ukázku řezbářských a kovářských prací.

Zobrazit detaily k akci

Po roce se opět můžete těšit pod zámkem v Dobřichovicích na populární výstavu Veteráni pod zámkem. Tentokrát pod zámkem kromě klasických nebo sportovních historických automobilů značek Tatra, Praga, Wikov, Walter, Škoda, Aero, Zbrojovka Brno, Jawa, ČZ, Jaguar, Mercedes-Benz, Rolls-Royce, Lincoln, Chevrolet, uvidíte stroje užitkové, zejména různé druhy traktorů Zetor, nákladních automobilů Tatra nebo krásný autobus Škoda 706 RTO.

Zobrazit detaily k akci

Sobota 25. května se na hradě Rabí ponese v duchu dětského dne, tzv. Rabijády. Pro malé návštěvníky tady tak bude nachystáno spousta soutěží a odvážných disciplín. Tak neseďte doma a přijďte si užít plno zábavy. Odcházet budete s mnoha zážitky.

Zobrazit detaily k akci

Noc hradních kaplí, aneb keltský večer. Tak se jmenuje akce, která se uskuteční v sobotu 25. května na hradě Bezděz. Těšit se můžete na irskou a ostrovní muziku a hlavně ohňovou show.

Zobrazit detaily k akci

Využijte výjimečné příležitosti strávit v muzeu lesnictví, myslivosti a rybářství na loveckém zámku Ohrada nejen celý den, ale i večer. Tuto možnost vám dá Muzejní noc, která se uskuteční v sobotu 25. května.

Zobrazit detaily k akci

Hrad Točník ožije v sobotu 25. května běžeckými závody v okolí hradu. Běžci si tak mohou zazávodit, ale zároveň strávit o víkendu čas s rodinou. Děti jim tady mohou fandit a ještě absolvovat prohlídku hradu. Zažijí tak příjemný den v přírodě.

Zobrazit detaily k akci

Lipská hora ožije v sobotu 25. května rekonstrukcí slavné Bitvy u Lipan. Ta se uskuteční poblíž mohyly u obce Vitice. Areál se návštěvníkům otevře v 11 hodin dopoledne.

Zobrazit detaily k akci

V krásných přírodních kulisách Geoparku Ralsko se v sobotu 25. května uskuteční už čtvrtý ročník jedinečného festivalu Proměny. Přijeďte se podívat na landartová díla a užít si pestrý doprovodný program pro celou rodinu. Od nádraží v Mimoni vás na místo konání doveze festivalový retro autobus.

Zobrazit detaily k akci

Poslední květnovou sobotu se konají tradiční Kyselské slavnosti. Udělejte si výlet nostalgickým motoráčkem k pramenům nejznámější české minerální vody! Svezete se i po vlečce firmy Mattoni, po níž běžně osobní vlaky nejezdí.

Zobrazit detaily k akci

Velocipedisté, lodičky na Ohři, Paddleboarding, historický motorový vlak, řemeslné stánky, občerstvení, atrakce pro děti a mnoho dalšího. Tak budou vypadat Kyselské slavnosti, které se uskuteční v sobotu 25. května v obci Kyselka.

Zobrazit detaily k akci

Spolek PS Mikulov pořádá v sobotu 25. května tradiční rybářské závody na revíru Dyje 7A – slepé rameno v Dolních Věstonicích – pro své členy a pozvané hosty.

Zobrazit detaily k akci

Hod tomahavkem, lov mustangů či střelba z luku. To všechno na vás čeká, pokud zavítáte v sobotu 25. května na Indiánský den v Cebivi. Můžete se těšit také na ukázky indiánských tanců a život severoamerických indiánů. V 17.30 hodin je na programu velká pudinková válka o totem. Více informací najdete na plakátu.

Zobrazit detaily k akci

Pokud jste doposud nenavštívili Kostelec nad Černými lesy v poslední květnovou sobotu, tak teď je před vámi ta pravá příležitost. V tento den se totiž koná nejvýznamnější akce města s keramickou minulostí.

Zobrazit detaily k akci

Nemocnice v Havlíčkově Brodě zve všechny zájemce na dětský den, který je na programu v sobotu 25. května. Tradiční akce se každoročně účastní zhruba 500 dětí a rodičů. I letos je pro ně připravený zajímavý program.

Zobrazit detaily k akci

Muzeum Karlovy Vary v rámci cyklu přírodovědných výprav Pojďte s námi do přírody pořádá v sobotu 25. května exkursi s názvem "Do džungle v údolí Plesné."

Zobrazit detaily k akci

Zámek Třebíč opět ožije prostřednictvím nových představení realizovaných v rámci kostýmovaných prohlídek. Tentokrát v expozicích Valdštejnové na Třebíči a Lidé. Místa. Osudy.

Zobrazit detaily k akci

Velký dětský den připravuje u příležitosti oslav 20. výročí svého založení služba Nový domov Otrokovice spadající pod Charitu Otrokovice. Zařízení, které slouží jako azylový dům pro ženy a rodiče s dětmi, připravilo nejen pro své uživatele, ale i pro širokou veřejnost zajímavý program.

Zobrazit detaily k akci

Zábřežské muzeum se v letošním roce přidává k festivalu muzejních nocí. V pátek 31. května tak budou mít návštěvníci možnost prohlédnout si muzeum mimo běžnou otevírací dobu. A k vidění toho bude opravdu hodně.

Zobrazit detaily k akci

Odpoledne plné her a zábavných aktivit připravili dětem pracovníci Domu dětí a mládeže Sluníčko na pátek 31. května. Den dětí tak mohou oslavit celé rodiny v parku před městskou poliklinikou od 15 do 18 hodin. Akce je určena pro všechny věkové kategorie.

Zobrazit detaily k akci

V pátek 31.5. vezměte své děti do zámeckého parku, kde s nimi můžete oslavit jejich den. Od 14 do 17 hodin se mohou děti povozit na ponících nebo na historickém kolotoči, k dispozici budou tvořivé dílničky a malování na obličej.

Zobrazit detaily k akci

Skok vysoký, hod koulí, hod oštěpem, skok z místa, lukostřelba, hod na tukana, basketbal, přeskakování, kop na bránu, opičí dráha. To všechno čeká na děti, které se zúčastní Dětského dne v Benešově, který se uskuteční v pátek 30. května od 15 do 18 hodin na místním Masarykově náměstí. Tato akce slibuje jedinečný zážitek pro celou rodinu. Vstup mají všichni zdarma.

Zobrazit detaily k akci

Den otvírání studánek. Tak se jmenuje akce, při které v rámci mezinárodního dne studánek postupně navštívíte vodní zdroje a stavby na území města – fontánu u Invy, pítko u Baziliky minor, studánku v ulici K Lesu, rybníčky na Panském potoku, Fukalův rybník, rybníčky na Podšajárce, pramen v lese Hájku. Akce se uskuteční v pátek 31. května. Sraz účastníků je v 16.30 hodin u budovy magistrátu ve Frýdku.

Zobrazit detaily k akci

Červen patří dětem! Hned na jeho začátku pořádá Rekreační centrum Sepetná v areálu koupaliště penzionu Sluníčko Den dětí s bohatým programem plným soutěží, her a hlavně zábavy. Po celý den bude zajištěn zábavný program a občerstvení.

Zobrazit detaily k akci

Přijďte se podívat, jak se vyrábějí lokomotivy. U příležitosti výročí 170 let od založení železničních dílen v České Třebové se pro širokou veřejnost opět otevřou brány zdejšího areálu. Akce je na programu v sobotu 1. června.

Zobrazit detaily k akci

Unie rodičů ČR - sdružení při Základní škole ve Švihově, Základní škola a Mateřská škola Švihov, Správa hradu Švihov a Město Švihov pořádá přehlídku mládežnických dechových orchestrů a pohybových skupin na nádvoří hradu Švihov. Vystoupení jednotlivých souborů se uskuteční v sobotu 1. června od 9 do 16 hodin na nádvoří hradu Švihov. Jedná se o šestačtyřicátý ročník Švihovského hudebního léta

Zobrazit detaily k akci

Přijeďte s dětmi první červnovou sobotu na nádraží Praha-Braník, kde bude připraven pestrý program pro všechny věkové kategorie. Těšit se můžete i na jízdy historickými dopravními prostředky.

Zobrazit detaily k akci

První červnová sobota na hradě Veveří bude letos opět patřit všem přátelům Řecka a řecké kultury. Se svým bohatým kulturním, historickým a gastronomickým programem se již zařadila mezi tradiční akce konané na hradě Veveří.

Zobrazit detaily k akci

Oslava narozenin Maxipsa Fíka bude vlastně velikým dětským festivalem v ulicích celého města. A protože Maxipes Fík byl světoběžník a odborník v mnoha směrech, budou i oslavy inspirovány mnoha jeho dobrodružstvími.

Zobrazit detaily k akci

Všichni příznivci světa na kolejích by v sobotu 1. června neměli chybět v Jihlavě. První červnový den se tu koná Regionální den železnice s jízdami zvláštních vlaků, výstavou vozidel a pestrým doprovodným programem.

Zobrazit detaily k akci

V sobotu 1. června bude na děti čekat mnoho soutěží a atrakcí, které připravili Městské lesy Znojmo, Agentura Sluníčko, Turistický oddíl Čtverka, Středisko volného času Znojmo a Cykloklub Kučera. Soutěžní kartičky se budou vydávat v Dolním parku po celý den od 10 až do 15.15 hodin.

Zobrazit detaily k akci

Plno zábavy, hudby, tance, dobrého jídla i pití. Tak bude vypadat Den dětí v Dolních Počernicích, který se uskuteční v sobotu 1. června v zámeckém parku na Panském Dvoře.

Zobrazit detaily k akci

Žluté lázně na Den dětí patří dětem, mámám, tátům, babičkám, dědům a všem, koho baví svátek plný zábavy a hraní. S „Alenkou z říše za zrcadlem“ se vydáte za hádankami a úkoly, které vás provedou říší čar a kouzel, tajemných postav a netušených překvapení.

Zobrazit detaily k akci

Výtvarné a tvořivé dílny, jízda s RC auty, stavba plastikových modelů a házedel. To všechno bude připraveno pro děti při Dětském modelářském dnu na letišti Sobínka v Chrášťanech. Akce se uskuteční v sobotu 1. června od 9 do 17 hodin.

Zobrazit detaily k akci

Středisko volného času Rubiko zve všechny zájemce na Den dětí, který se uskuteční v sobotu 1. června na nádvoří rosického zámku. Těšit se můžete na dětské atrakce, soutěže, dílničky, ale také na výborné občerstvení. Od 17 hodin na vás čeká také folkpunková kapela Hovaduo.

Zobrazit detaily k akci

Děti z Přelouče a okolí se mohou v sobotu 1. června těšit na kouzelnické vystoupení a filmové představení, které uvidí v městském kině zdarma. Tento dárek jim připravil Dům dětí a mládeže a Kulturní a informační centrum města Přelouče. Začátek je ve 14 hodin.

Zobrazit detaily k akci

Dětský den v sobotu 1. června se na fotbalovém stadionu Stovky ve Frýdku-Místku ponese v duchu fotbalového utkání YouTuberů. Celodenní program doprovodí české kapely jako je Sebastian a další. Nenechte si ujít netradiční Den dětí.

Zobrazit detaily k akci

Poděbradské děti oslaví svůj svátek v sobotu 1. června na poděbradském ostrově u hydroelektrárny. Společně s Dětským dnem se uskuteční také School food fest a ZUŠ OPEN.

Zobrazit detaily k akci

Den dětí aneb Jak to chodilo v pravěku. Tak se jmenuje akce, při které se děti zábavnou formou seznámí s tím, jak žili kdysi dávno jejich předci. Jedná se o tradiční akci Archeoparku Pavlov, která se uskuteční v sobotu 1. června. Pro děti je připraveno řešení pravěké záhady.

Zobrazit detaily k akci

12. ročník Karlovarského Karnevalu je za dvěřmi! Součástí budou různé soutěže, divadla a koncerty

Zobrazit detaily k akci

Vystoupení, šermířské skupiny a její doprovodný program, bude připaraven táborák během celého dne, kde si budete moci opéct špekáčky.

Zobrazit detaily k akci

Klub litoměřických plastikových modelářů pořádá veřejnou soutěž a výstavu plastikových modelů. Probíhat bude v sobotu 1.června ve vestibulu zámku Ploskovice.

Zobrazit detaily k akci

Ostravská ZOO, konkrétně parta pohádkových bytostí, si na 1. června připravuje speciální program k oslavě svátku dětí. Děti se mohou těšit i na malý dárek.

Zobrazit detaily k akci

Milovníci dobrého jídla by neměli v neděli 2. června chybět na hradě Švihov. Na zdejším nádvoří se totiž uskuteční gastronomický festival Hodování na hradě Švihov. Budete mít možnost ochutnat pochoutky z celého světa.

Zobrazit detaily k akci

Město Šumperk společně s Tělovýchovnou jednotou Šumperk připravuje na neděli 2. června 2019 první ročník běžeckého závodu pro širokou amatérskou veřejnost s názvem “ŠumpeRUN”. Součástí závodu, jehož start i cíl budou na náměstí Míru u radnice, budou vložené závody pro děti a bohatý doprovodný program. Registrace závodníků bude probíhat od pátku 1. února 2019.

Zobrazit detaily k akci

O princezně, Luciášovi a makových buchtách. Tak se jmenuje veselá pohádka, v níž nakonec zvítězí láska nad peklem. Děti v Ostravě se na ni mohou těšit v neděli 9. června. Uvidí ji v Domě kultury.

Zobrazit detaily k akci

Pojďte se projít nejen za houbami. Můžete tak učinit díky vycházce určené dětem i dospělým, která bude vedena nenáročným terénem a zčásti mimo cesty podél řeky Ostravice. Uvidíte běžné i méně známé druhy hub včetně dřevožijných, rostoucích v různých převážně listnatých typech porostů i mimo les. Vycházka se koná za každého počasí. Je na programu v neděli 9. června. Sraz účastníků je v 9 hodin na konci ulice Bezručovy u vstupu do Sadů Bedřicha Smetany v Místku.

Zobrazit detaily k akci

Můj pes, můj kamarád. Tak se jmenuje série přednášek o psychologii psů, plemenech a jejich vlastnostech. Na přednáškách se dozvíte, jak odstavovat zlozvyky ve výchově, jak zabránit obezitě psů, o práci se psy a o všem co vás čeká v životě s pejskem.

Zobrazit detaily k akci

Ski areál Opálená chystá na sobotu 15. června tradiční stříhání oveček. Pokud dorazíte, můžete se těšit na atraktivní a jedinečnou podívanou, kterou jinak jen tak běžně neuvidíte. Mimo to bude připravený doprovodný program, jehož součástí bude vystoupení cimbálové muziky či krajová kuchyně. Akce začne v 10 hodin dopoledne. Více informací získáte na telefonním čísle 604 945 578.

Zobrazit detaily k akci

Dovednostní soutěže v ručním řezání dřeva, dřevosochání, koncerty a program pro celou rodinu. Taková bude celodenní rodinná akce Slavnosti dřeva u Stezky korunami stromů, při které vás opojí vůně lesa, dřeva i krásných výhledů ze Stezky korunami stromů Lipno. Čekají na vás dřevosochaři, pohádky, koncerty a spousta zábavy pro malé i velké. Slavnosti dřeva jsou na programu v sobotu 15. června.

Zobrazit detaily k akci

Nově zmodernizovaný single trail přivítá první letošní návštěvníky v sobotu 15. června, kdy slavnostně zahájí provoz po rozsáhlých opravách, které tady probíhaly. Milovníci adrenalinové jízdy se tak budou moct vyřádit na klopených zatáčkách i technických pasážích.

Zobrazit detaily k akci

I v letošním roce se v areálu Nového rybníka připravuje akce pro celé rodiny – Novák Fest. Chybět nebude adrenalin, umění, věda ani sport. Přesvědčit se o tom budete moci v neděli 16. června.

Zobrazit detaily k akci

Komentovaná prohlídka městské památkové zóny Frýdek s lektorem muzea Mgr. Jaromírem Poláškem. Vycházka bude zakončena v Komenského sadech. Čtvrtek 20. června 2019, sraz v 16.30 hodin na Zámeckém náměstí u kašny.

Zobrazit detaily k akci

V neděli 23. června pořádá Svazek obcí Panství hradu Veveří cykloturistickou akci pro děti i dospělé. Cykloturistická akce provází turisty či cyklisty po všech členských obcích Svazku obcí Panství hradu Veveří. Celkovou trasu lze na kole projet za zhruba 6 hodin v klidném tempu (45 ? 55 kilometrů).

Zobrazit detaily k akci

Jak to bylo s povinnou školní docházkou, jaké se vyučovaly předměty. Přijďte oslavit začátek prázdnin na zámek.

Zobrazit detaily k akci

Od dnešního dne se otevírá registrace na Tour de Aleje, kterou pořádá spolek Arnika. Pohodová cyklojízda pro celou rodinu startuje první prázdninovou sobotu 29. června ze Studénky. Na malé i velké cyklisty čeká jízda alejemi a loukami podél řeky Odry v Chráněné krajinné oblasti Poodří s naučnými zastávkami, stromolezeckými aktivitami a hrami v přírodě. Z účastníků organizátoři vylosují výherce dětského kola.

Zobrazit detaily k akci

Svezte se parními vlaky do Rožnova pod Radhoštěm a užijte si pestrý program letních akcí! Nostalgické jízdy se letos konají o sobotách 25. května, 1. června, 6. července, 3. a 17. srpna.

Zobrazit detaily k akci

Věž přesně jako z pohádky - tak trošku tajemná, tak trošku kouzelná... zkrátka taková, jakou ji neznáte! Přijďte objevit a spolu s pohádkovou bytostí řádně prozkoumat Bílou věž v Hradci Králové.

Zobrazit detaily k akci

Oblíbený běžecký závod a zážitková procházka se po roce opět uskuteční v Česká Lípě. Čtvrtý ročník City Cross Run & Walk se poběží v český státní svátek 28. září 2019. Z náměstí T. G. Masaryka se vydají všichni sportovní nadšenci na tratě ve vzdálenosti od 1 do 16 kilometrů.

Zobrazit detaily k akci

Kurzy fotografování, které pořádá Turistické informační centrum Frýdek-Místek, pokračují i v letošním roce. A učit se můžete od těch nejlepších. Do tajů fotografování zasvětí Jan Bainar, jehož fotografie se dostala až do vydání celosvětově známého časopisu National Geographic.

Zobrazit detaily k akci

Byli jste už v jeskyních a chtěli byste se do nich podívat i jinak? Zajímavou příležitostí jsou k tomu tzv. baterkové pondělky, při kterých si můžete prohlédnout Koněpruské jeskyně tak, jak si je prohlížejí jeskyňáři při jejich objevování.

Zobrazit detaily k akci

Na rok 2019 připravila Vila Löw-Beer v Brně novinku pro malé návštěvníky. Rodiny s dětmi se mohou každý měsíc těšit na originální program inspirovaný historií, architekturou či životními osudy členů rodiny Löw-Beer. Plánované akce nabídnou badatelské i tvořivé aktivity, hry nebo komentované procházky.

Zobrazit detaily k akci

Udělejte si některou sobotu výlet do Lenory na Prachaticku, kde můžete navštívit zděnou obecní pec na chleba z 1. poloviny 19. století. Je opět v provozu a Lenorští vám tady upečou chleba, koláče nebo housky. Tak přijeďte někdy ochutnat.

Zobrazit detaily k akci

"Týden plný pilin" proběhne na zámku Libochovice v druhé půli května. Během celého týdne budou uměleckými řezbáři postupně přetvářeny kmeny starých jírovců na kláty – historické včelí úly. Tyto pak budou umístěny na místo původní zámeckého včelína. Jejich vzpomínky tak v zámeckém parku navždy zůstanou.

Zobrazit detaily k akci

Přijeďte si od 24. do 26. května do Peček prohlédnout na ploše 1 200 metrů čtverečních největší výstavu modelových a modulových kolejišť a železničních modelů u nás! Připravený je pestrý doprovodný program ve městě i na železnici.

Zobrazit detaily k akci

Muzeum Vyškovska a Základní umělecká škola Vyškov zvou všechny zájemce na tradiční výstavu prací žáků výtvarného oboru, která bude slavnostně zahájena ve středu 15. května v 16:00 hodin ve velkém výstavním sále Muzea Vyškovska. Výstava bude v Muzeu Vyškovska k vidění do 26. května.

Zobrazit detaily k akci

K největším přehlídkám řemesel v České republice se řadí Staročeské řemeslnické trhy v Turnově. Za dosavadních třiadvacet ročníků si vybudovaly silnou tradici. Čtyřiadvacátý ročník této oblíbené akce se uskuteční 25. a 26. května.

Zobrazit detaily k akci

Smetanovo nábřeží v Děčíně opět ožije hudbou. Ve dnech od 10. do 26. května se tady uskuteční Městské slavnosti. Můžete se těšit na hudební festival Labefest, historický trh májový, Labský streetballový pohár či Den plný her. Slavnosti zkrátka slibují bohatý program, ve kterém si každý najde to své.

Zobrazit detaily k akci

O víkendu 25. a 26. května se zámecký park na Sychrově promění v místo, kde se děti doslova vyřádí při plnění soutěžních úkolů. Za odměnu pak čeká na každého dětského účastníka dárek. Zámek bude otevřený od 9 do 17 hodin. Dospělí zaplatí vstupné 60 korun, soutěžící děti 40.

Zobrazit detaily k akci

Hrad Helfštýn ožije o víkendu 25. a 26. května 10. ročníkem Festivalu vojenské historie. Jedná se o největší šermířský festival na Moravě. Můžete se tedy těšit na šermíře, kluby vojenské historie, divadelní soubory, kejklíře, tanečníky a tanečnice. Organizátoři program postupně doplňují. Najdete ho na webu festivalhelfstyn.cz.

Zobrazit detaily k akci

Pustevny ožijí ve dnech 24. až 26. května festivalem Dřevěné Pustevny. Uvidíte přímo v akci umění špičkových řezbářů. Celá akce je doprovázena bohatým programem pro děti i dospělé. Vstup je pro všechny zdarma.

Zobrazit detaily k akci

Pestré barvy krojů a koňských ozdob, zpěv, hudba, lokální dobroty i skvělé víno. To vše uprostřed kvetoucího jara – Jízda králů ve Vlčnově je velkolepou přehlídkou ryzí tradice moravského Slovácka.

Zobrazit detaily k akci

Na konci května se v třineckém kulturním domě Trisia uskuteční již šestadvacátá výstava bonsaí.

Zobrazit detaily k akci

V městském divadle v Novém Boře proběhne na konci května divadelní festival Dospělí dětem. Návštěvníci se mohou těšit na šest divadelních představení., například na hru o literárních postavách Marka Twaina.

Zobrazit detaily k akci

Putovní výstava v lanškrounském muzeu uspořádaná formou přesných replik, faksimilí, maket a modelu představuje nejtajemnější předměty světa: Křišťálovou lebku, Turínské plátno, Ďáblovu bibli, Voynichuv rukopis, sochu Moai, Tutanchamonovu trubku, antický počítač, Svatý grál, Longinovo kopí a další.

Zobrazit detaily k akci

Na zámku Opočno můžete kromě klasických prohlídek v současnosti také obdivovat historické zbraně spjaté s místním panstvím. Ty jsou tady vystaveny do 26. května. Čtrnáct pušek je možné zhlédnout v rámci prohlídek zbrojnic.

Zobrazit detaily k akci

Dvoudenní festival řemesel, hudby a divadla. To jsou Staročeské řemeslnické trhy v Turnově, které pokračují již svým 24. ročníkem. Ten je na programu o víkendu 25. a 26. května. I tentokrát návštěvníky zavedou do světa tradičních řemeslných technik, materiálů a nádherných výrobků.

Zobrazit detaily k akci

Tradiční japonské umění skládání z papíru představí výstava Origami, která odstartuje v pátek 5. dubna na zámku Lešná u Valašského Meziříčí. K vidění budou pozoruhodná díla předních folderů z České origami společnosti, výstava potrvá do 26. května.

Zobrazit detaily k akci

V Domě umění můžete zhlédnout výstavu Papírová hračka, kterou si pro vás připravilo Jihomoravské muzeum ve Znojmě ve spolupráci s Muzeem hraček v Rychnově nad Kněžnou.

Zobrazit detaily k akci

Přijďte se podívat na výstavu velkoformátových fotografií hub Václava Burleho do přednáškového sálu v přízemí Podblanického ekocentra ČSOP Vlašim. Výstava je tady k vidění do konce května.

Zobrazit detaily k akci

Automat Forbes, Petřinova spirála, originální hudební nástroje od Josefa Šedivy nebo předchůdce kopírovacího stroje zvaný hektograf. To všechno můžete vidět na výstavě Vynálezci a šikulové ze Semil a okolí. Ta je k vidění do konce května v Muzeu a Pojizerské galerii v Semilech.

Zobrazit detaily k akci

Stezka za obřími kraslicemi. Tak se jmenuje akce, která je součástí projektu Velikonoce na Hluboké. Zapojte se i vy a hledejte bezmála 700 kilogramů vážící kraslice pomalované akademickými malíři a dětmi z místní základní školy. Akce potrvá od 21. dubna do 31. května.

Zobrazit detaily k akci

100 let skautingu v Rokycanech. Tak se jmenuje výstava seznamující s historií skautingu v Rokycanech pomocí různých artefaktů, jako jsou kroniky, fotoalba či staré kroje a krojové součásti.

Zobrazit detaily k akci

Muzeum Karlovy Vary zahajuje ve čtvrtek 2. května výstavu nazvanou Poohří za časů lovců a sběračů. Z nejvýznamnějších lokalit výstava představuje například Karlovy Vary - Tašovice nebo okolí přehrady Skalka na Chebsku.

Zobrazit detaily k akci

Výstava s názvem Včela na květu se už brzy představí na patnácti panelech umístěných ve třetím patře českobudějovické radnice. Pořádá ji odbor ochrany životního prostředí ve spolupráci s čestným předsedou ZO ČSV Václavem Křížem. Návštěvníci tak mohou poznat celý včelařský rok s jeho zákonitostmi.

Zobrazit detaily k akci

Druhý ročník přehlídky Dny Afriky v Brně zahájila výstava fotografií Drahomíra Stulíra, další program láká na literární debaty, komentovanou prohlídku v Pavilonu Anthropos či na kulinářský workshop. Dny Afriky v Brně trvají do 31. května.

Zobrazit detaily k akci

Unikátní umělecká díla od předních českých výtvarníků ztvárněná na filmové klapce budou po roce znovu k vidění v prodejní galerii obchodního a zábavního centra Zlaté jablko. Od úterý 14. května zde vytvoří společně s nimi filmovou atmosféru i vzácné pohádkové kostýmy z Barrandov Studia. Obě expozice budou předzvěstí nadcházejícího 59. Zlín Film Festivalu, který startuje již 24. května.

Zobrazit detaily k akci

I v Otrokovicích se mohou děti těšit na filmy, které budou promítány v Otrokovické BESEDĚ v rámci 59. ročníku Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ZLÍN FILM FESTIVAL, který se uskuteční ve dnech 24. května až 1. června. Vstup na veškeré akce uskutečněné v našem městě budou pro návštěvníky zcela zdarma.

Zobrazit detaily k akci

59. ročník Zlín Film Festivalu představí letos na 280 filmových snímků z 51 zemí světa. Kromě zástupců z klasických filmových velmocí nabídne divákům filmy z netradičních zemí, jako jsou Etiopie nebo Albánie. Nosným tématem festivalu je letos objevování a poznávání, které je ústřední myšlenkou filmového i doprovodného programu. Festival odstartuje již 24. května a potrvá do 1. června.

Zobrazit detaily k akci

Mistrovství Světa (rybníka) tradičně v Třeboni ve spolupráci s pivovarem Bohemia Regent a bohatým programem v rámci slavnostního večera!

Zobrazit detaily k akci

1. červen je Den dětí. Díky otevřenému venkovnímu areálu v termálním parku ve Velkých Losinách si děti užijí moře zábavy a rodiče můžou na lehátkách relaxovat, odpočívat a kochat se krásným výhledem na Jeseníky.

Zobrazit detaily k akci

Výstava s názvem „Jantarová stezka“, která je ke zhlédnutí v Muzeu silnic ve Vikýřovicích do 1. června, představuje výsledky mapování moravské části prastaré obchodní cesty z doby Keltů, která spojovala vyspělé Středomoří se stanicemi na březích Baltského moře.

Zobrazit detaily k akci

V Trutnově velmi oblíbený a v rámci republiky i ve světě respektovaný, novocirkusový festival Cirk-UFF ovládne podkrkonošskou metropoli již podeváté. Letos nese podtitul „Australian edition“, je tedy zaměřen primárně na australskou produkci, ale samozřejmě jako každý rok nebude chybět to nejlepší z české tvorby.

Zobrazit detaily k akci

Karel Čtvrtý z Boží milosti císař Římský, vždy vznešený a Český král, se svou chotí královnou Alžbětou Pomořanskou, s rytíři, jezdci a dalšími příslušníky královského dvora, vyjede ve vší slávě v sobotu dne 1. června L. P. 2019 z Radotína.

Zobrazit detaily k akci

Prodejní výstava šperků a drahých kamenů se odehraje na začátku června na Výstavišti Praha Holešovice. Víkendová akce pro celou rodinu - spoustu lidí, věcí, krystalů, šperků a drahého a léčivého kamení.

Zobrazit detaily k akci

Tradiční třídenní setkání spojené s výletními jízdami krajem Českého ráje. Akce je vypsána pouze pro stroje vyrobené do roku 1945 včetně.

Zobrazit detaily k akci

Mezinárodní závod motocyklů a závodních vozů Mělnický okruh se uskuteční na přelomu května a června.

Zobrazit detaily k akci

Muzeum Bučovice zve všechny zájemce na výstavu o chovu hospodářských zvířat na venkově s řadou interaktivních prvků pro děti Když jsem já sloužil to první léto… Ve zdejším muzeu je k vidění do 2. června.

Zobrazit detaily k akci

Písemné a fotografické zajímavosti z počátků hasičské činnosti na Frýdecko-Místecku už od druhé poloviny 19. století, ale i činnost dnešních profesionálních hasičů přibližuje výstava „Historie hasičů v okrese Frýdek-Místek“. Ta je k vidění na frýdeckém zámku. Navštěvovat ji můžete do 2. června. 

Zobrazit detaily k akci

Oba čeští zástupci v Red Bull Air Race dlouho snili o tom, že se ukáží na domácí půdě před neustále rostoucí fanouškovskou základnou. A nyní se jejich přání splní – 1. a 2. června budou prolétávat mezi pylony při Aviatické pouti v Pardubicích.

Zobrazit detaily k akci

Po roce se na hrad Landštejn vrací celodenní středověká show plná šermířů, koní a zážitků. Hrad o prvním červnovém víkendu naplní a o vaši pohodu a příjemné zážitky se postarají SHŠ Baštýři a SHŠ Flamberg. Uvidíte vystoupení šermířů na koních v západním příkopu, který není běžně návštěvníkům přístupný. Pěší vystoupení se uskuteční ve velkém příkopu.

Zobrazit detaily k akci

První červnový víkend bude v Národním zemědělském muzeu v Čáslavi již pošestnácté patřit oblíbené předváděcí akci Pradědečkův traktor. Přijďte si prohlédnout historické zemědělské stroje od těch nejstarších parních po traktory, které možná ještě pamatujete na polích, v akci.

Zobrazit detaily k akci

Historická skupina Pancharti připravila pro rodiče s dětmi víkendová představení. Přijďte se pobavit na hrad Bezděz první červnovou sobotu nebo neděli a prožijte se svými dětmi šermířský den na hradě.

Zobrazit detaily k akci

Dějiny udatného českého národa. Tak se jmenuje výstava vycházející z knihy Lucie Seifertové, kde autorka komiksově ztvárnila české dějiny. Obří leporelo návštěvníka zábavnou formou provede českou historií od dob lovců mamutů až po současnost.

Zobrazit detaily k akci

7 dvojic - zdravý a handicapovaný - bude 24 hodin non-stop na bruslích a vozíku kroužit po Václaváku. Pokoříme světový rekord a dokážeme, že sport nezná bariéry.

Zobrazit detaily k akci

Klub pěstitelů kaktusů a sukulentů v Roudnici nad Labem srdečně zve do skleníku zámku Libochovice na svou již 57. výstavu.

Zobrazit detaily k akci

Muzeum Novojičínska nabízí pohled do složitého miniaturního světa různých společenstev hmyzu. Výstavu v Novém Jičíně připravili ve spolupráci s Muzeem Vysočiny Jihlava.

Zobrazit detaily k akci

12. ročník Svátků řemesel a krásy ušlechtilých koní 2019 pořádá spolek Řemesla v Kunštátě. Na této akci budete mít jedinečnou možnost shlédnout pod širým nebem lidová i umělecká řemesla a přehlídku krásy ušlechtilých koní.

Zobrazit detaily k akci

Muzeum v Ústí nad Orlicí připravilo v Hernychově vile unikátní výstavu o životě dnešních Tibeťanů. Hosté, kteří ji navštíví, se dozví, jak se žije v této pozoruhodné zemi. Expozice připomíná i dějiny tohoto národa.

Zobrazit detaily k akci

Vzorná hospodyňka aneb z domácnosti našich babiček. Tak se jmenuje výstava, která nabízí pohled do domácností našich babiček v první polovině 20. století a představuje praktické ukázky z jejich každodenního života. Navštěvovat ji můžete ve výstavním sále Vodní tvrze v Jeseníku.

Zobrazit detaily k akci

Ve Staroplzenecké galerii můžete obdivovat výstavu paleontologických nálezů ze Starého Pzence a okolí, jejímž autorem je Michal Mergl, vedoucí centra biologie, geověd a envigogiky Pedagogické fakulty Západočeské univerzity v Plzni. Výstava potrvá do 12. června tohoto roku.

Zobrazit detaily k akci

Zaměstnanci Muzea Novojičínska si na Zámku Kunín připravili program pro kolektivy mateřských a I. Stupňů Základních škol. V zámeckých komnatách na děti dýchne pohádková atmosféra doby princů a princezen, děti na vlastní kůži okusí, jak se používají divadelní kostýmy a masky, atd.

Zobrazit detaily k akci

Těšíte se na 16. ročník rodinného festivalu „Mirotické setkání loutek a hudby“? Pokud ano, připravte se na velkou změnu! Pohádkový ostrov v jihočeských Miroticích letos ožije již 14. a 15. června.

Zobrazit detaily k akci

Dvaadvacátý ročník mezinárodní soutěže ohňostrojů STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS rozzáří Brno od 24. května do 16. června. Na hladině Brněnské přehrady uvidí diváci čtyři velkolepé ohňostrojné show, dva ohňostroje se odehrají v centru Brna na obloze nad hradem Špilberk.

Zobrazit detaily k akci

Severovýchodní kout České republiky letos zažije svou pravou beskydskou olympiádu. Pořadatelský tým okolo Libora Uhra (B7, LH24), ve spolupráci s městem Frýdek-Místek, pořádá ojedinělou multisportovní akci s názvem FMsportFEST 2019, která se uskuteční 15. a 16. června 2019 u přehrady Olešná a v jejím okolí. Pestrá škála sportovních disciplín bude vhodná jak pro profesionální sportovce, tak pro ryzí amatéry i rodiny s dětmi.

Zobrazit detaily k akci

Život je sladký: "Cukráři jedou, perníky vezou". Tak se jmenuje výstava představující historickou cestu cukrářství z privátních kuchyní šlechtických a měšťanských domácností do profesionálních cukrářských dílen.

Zobrazit detaily k akci

Výstava Stories české přední ilustrátorky Renáty Fučíkové nabídne od 12. dubna v Galerii Villa Pellé magický a pestrý pohled na fakta i mýty našich dějin i vhledy do každodennosti.

Zobrazit detaily k akci

Vydejte se do muzea v Říčanech na výpravu do peruánské Amazonie a objevte skrytý svět místních domorodců a jejich život v jednom z nejrozmanitějších koutů světa.

Zobrazit detaily k akci

V době od 18. dubna do 23. června je v reprezentativním výstavním sále bývalé jízdárny zámku Kozel k vidění výstava České korunovační klenoty na dosah / Život a dílo Karla IV. Projekt připomíná nejen pestrý a zajímavý život našeho nejvýznamnějšího panovníka – Otce vlasti, ale především fenomén Českých korunovačních klenotů ve formě mistrovské repliky nejhodnotnějšího českého pokladu – na dosah a bez mnohahodinových front.

Zobrazit detaily k akci

Vlastivědné muzeum v Olomouci vystavuje Giganty doby ledové. Přijměte pozvání organizátorů a vydejte se i vy do minulosti staré deset tisíc let. Výstava potrvá až do 23. června 2019.

Zobrazit detaily k akci

Dámy a pánové, do gala! Tak se jmenuje nová výstava v zábřežském muzeu. Ukazuje, jak se vyvíjela móda v průběhu 20. století. K vidění je více než 40 šatů a také velké množství módních doplňků či dobových fotografií.

Zobrazit detaily k akci

Výstava v muzeu Kroměřížska představí filmové a divadelní hvězdy První republiky a Protektorátu a jejich další osudy. Diváci se seznámí s úspěchy, skandály i pády nejznámějších filmových a divadelních herců a hereček

Zobrazit detaily k akci

Velké prádlo. Tak se jmenuje výstava o historii praní prádla v minulosti, která je k vidění v Zámecké komoře Muzea Vyškovska.

Zobrazit detaily k akci

Výstava více než stovky nejen plyšových medvědů je k vidění v renesančním salónku lysického zámku. Výstavu můžete navštěvovat od 1. května do 27. června denně mimo pondělí od 9.00 do 16.00 hodin, o víkendech do 17.00 hodin. Vstup mají všichni zdarma.

Zobrazit detaily k akci

Proměnit celou jednu ulici na skluzavku? Ve Valašském Meziříčí žádný problém. V srpnu 2018 lidé sjížděli po speciální nafukovací skluzavce ulici Příční. V letošním roce se akce plánuje jako dvoudenní. Navíc pro děti ve velmi atraktivním termínu 28. a 29. června, tedy na začátku letních prázdnin.

Zobrazit detaily k akci

Na duben připravila Správa nemovitostí Hradec Králové pro návštěvníky aquacentra celkem tři akce. Dvě úplně nové startují od 1. dubna. Vedle věrnostní akce 10+1, která je pro všechny návštěvníky aquacentra, je další akce určena pro rodiny s dětmi. Každý pátek budou mít při návštěvě aquacentra děti do 15 let 50% slevu na vstupném.

Zobrazit detaily k akci

Neklidné hranice. Tak se jmenuje výstava, která přibližuje, jak se tvořilo Československo na území Těšínského Slezska. Toto období se totiž neobešlo bez ozbrojených konfliktů. Jedním z nich byla i takzvaná sedmidenní válka. Výstavu ve výstavní síni Muzea Těšínska v Orlové můžete navštěvovat do 30. června.

Zobrazit detaily k akci

Výstava Širým světem v sálech Obecního domu v Praze představuje více než 200 originálů malíře Zdeňka Buriana, jejichž prostřednictvím můžete nahlédnout do barvitých končin světů minulých, současných i smyšlených.

Zobrazit detaily k akci

Zámek Slavkov – Austerlitz zve všechny zájemce na interaktivní výstavu nestárnoucí stavebnice Merkur, jejímž autorem je Jiří Mládek. Součástí výstavy je i herna, kde si můžete vytvořit vlastní model.

Zobrazit detaily k akci

Po stopách dávných živočichů z minulých geologických dob se mohou vydat návštěvníci neobvyklé výstavy s názvem „Zkamenělé stopy aneb Po stopách dávných živočichů“, která je k vidění ve výstavních prostorách ve třetím patře turnovského muzea.

Zobrazit detaily k akci

Výstava Nelítostný pravěk nemá v Česku obdoby. Hostilo ji už Západočeské muzeum v Plzni a Muzeum města Ústí nad Labem. Nyní je k vidění v Triloparku v pražských Nuslích. Školy ji mohou navštěvovat po předchozí domluvě ve všední dny, veřejnost pak o víkendech.

Zobrazit detaily k akci

Vychutnejte si pohled na Ostravu i její okolí z ptačí perspektivy. Takovou možnost dostanete hned ze dvou míst, a sice z vyhlídkové věže Nové radnice a z Bolt Tower v Dolních Vítkovicích. Do konce června můžete obě „rozhledny“ navštěvovat za zvýhodněnou kombinovanou vstupenku.

Zobrazit detaily k akci

Od 1. května do konce června nabízí chudenický zámek jednu výstavu pro milovníky železnice. Výstava se věnuje době, kdy měla vzniknout trať z Klatov do Chudenic a Kolovče.

Zobrazit detaily k akci

V květnu a červnu se v kaktusovém skleníku Výstaviště Flora Olomouc nabízí návštěvníkům pohled na rozkvetlou „kaktusovou pláň“. Kvete zde většina druhů.

Zobrazit detaily k akci

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně zve na novou výstavu „Gloria musicae!“, která představí ucelenou sbírku strunných, dechových a bicích historických hudebních nástrojů z 18. – 20. století. Unikátní ...

Zobrazit detaily k akci

Novou výstavu připravila brněnská zoo přímo v centru Brna. V Radnické ulici je od čtvrtka 2. května k vidění expozice s názvem Ukradená divočina. Jejím cílem je upozornit na to, že odpovědnost za ohrožené druhy fauny a flóry může mít každý z nás.

Zobrazit detaily k akci

DOTEKY. Tak se jmenuje výstava fotografií členů fotoklubu Nepomuk, která je nyní k vidění na hradě Švihově. Výstava se věnuje tématu řemesla, manuální zručnosti, tvůrčímu umu i běžné práci lidských rukou.

Zobrazit detaily k akci

Pátý ročník festivalu Ladná Čeladná, který je určen všem generacím a především rodinám s dětmi, se uskuteční 2. a 3. srpna v areálu Základní školy Čeladná. Mezi hlavní hvězdy festivalu bude patřit pražská hudební skupina Tata Bojs a známý písničkář a hudební skladatel Jaroslav Uhlíř s kapelou.

Zobrazit detaily k akci

Slavný český režisér, scénárista a herec Oldřich Lipský by letos oslavil 95. narozeniny. Přijďte si do výstavního prostoru Filmpoint Barrandov Studia připomenout jeho slavné komedie.

Zobrazit detaily k akci

Výstava Trpaslíci, která je k vidění v Muzeu města Ústí nad Labem, představuje tento fenomén nejen jako historické a umělecké téma, ale také jako součást reklamy, humoru, módy nebo každodenního života. Nechybí ani temná stránka trpaslíků, jejich divokost a nesmiřitelnost, stejně jako schopnost užívat si života plnými doušky.

Zobrazit detaily k akci

Kyjov se připravuje na více než 30 tisíc návštěvníků, kteří by od 15. do 18. srpna mohli zavítat na jubilejní 20. ročník folklorního festivalu Slovácký rok. Nejstarší národopisná slavnost u nás, pořádaná jednou za čtyři roky, aspiruje na největší událost tohoto žánru v letošním roce. Účastníci mohou očekávat tradiční programové schéma, připravuje se však několik atraktivních novinek.

Zobrazit detaily k akci

Výstavní sály poličského muzea vystaví ve dnech 11. května až 25. srpna tohoto roku vedle desítek figurek IGRÁČKA nejrůznějších povolání a charakterů v historických i moderních variantách také dva ori...

Zobrazit detaily k akci

29. ročník Týdne dětí pro vás připravilo oddělení Dětské muzeumve spolupráci s Botanickým oddělením a Centrem kulturní antropologie MZM. Děti například uvidí, jak se zpracovával len, prohlédnou si jeden z nejkrásnějších středověkých hradů na Moravě nebo si vyzkouší bubnování na africké bubny.

Zobrazit detaily k akci

Největší autorská výstava svého druhu ve Střední Evropě. Podává zajímavý přehled o čtyřech zemích: o Nepálu, Tibetu, Bhútánu a Indii. Autor Rudolf Švaříček se věnuje nejen nejvyššímu pohoří světa, ale hlavně zajímavému životu pod ledovými vrcholy..

Zobrazit detaily k akci

Letošní výstava v opavské historické výstavní budově přibližuje postavy a prostředí příběhů slavného díla Knihy džunglí britského nositele Nobelovy ceny za literaturu Rudyarda Josepha Kipplinga. Návštěvníci se budou moci seznámit s hrdiny těchto příběhů, přírodou i pozadím těchto míst, ale i s dnešní podobou krajin, v nichž se odehrávají.

Zobrazit detaily k akci

V prostorách výstavní síně frenštátského muzea můžete zhlédnout mezioborovou výstavu Říše prastará, mocná i zkrocená. Její autoři představí, jak se měnil vztah člověka k lesu od středověku až po období industrializace.

Zobrazit detaily k akci

Zajímavou výstavu Aeronautica o Leonardu da Vincim bude od 1. června hostit zámek v Novém Městě nad Metují. Geniální vynálezy Leonarda da Vinci: AERONAUTICA“ je úžasná interaktivní výstava plná fascinujících vynálezů létajících strojů.

Zobrazit detaily k akci

Na konci letních prázdnin budete mít jedinečnou možnost podívat se, co všechno je zapotřebí k výrobě skla. A sice u funkční repliky středověké sklářské pece v Havlíčkově Brodě.

Zobrazit detaily k akci

Dopravní podnik připravil i v letošním roce pro hradecké občany a návštěvníky města projížďky netradičním dopravním prostředkem – turistickým hradeckým silničním vláčkem. Od 21. dubna tak vyjede podesáté na městské trasy a směřovat bude i do městských lesů. Sezona vláčku potrvá minimálně do 1. září.

Zobrazit detaily k akci

Prostřednictvím výstavy v poličském muzeu poznáte hravou formou knihy, které ve svém ateliéru vytvořila sympatická autorka Galina Miklínová. Není ilustrátorkou běžných pohádkových příběhů. Má dar přenést se do říše dětských snů a fantazie. Výstavu můžete navštěvovat až do 1. září.

Zobrazit detaily k akci

V Historické výstavní budově Slezského zemského muzea v Opavě je až do 1. září k vidění výstava nazvaná Zdař Bůh! Rub a líc hornického povolání. Přibližuje historii a význam těžby uhlí ve slezském regionu.

Zobrazit detaily k akci

Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy zve všechny zájemce na výstavu Fenomén Felkl. Proslulá továrna na výrobu glóbů. Kromě firmy a rodiny výstava představuje továrnu a pracovní podmínky, dílovedoucího a dělníky, domácí i zahraniční autory firmy, ale především glóby v různých jazykových mutacích, teluria, tiskové kameny, původní instruktážní brožurky i originální dobovou inzerci.

Zobrazit detaily k akci

Od soboty 20. dubna máte možnost prohlédnout si novou výstavu v Muzeu Hořovicka. Má název „Historie sirkařství na Hořovicku“ a seznamuje zájemce s tímto již zaniklým oborem, který cca před 150 lety živil v regionu řadu obyvatel.

Zobrazit detaily k akci

Vydejte se o víkendech a státních svátcích do Lednicko-valtického areálu nostalgickým vlakem! Od května do září jezdí z Břeclavi do Lednice historický motoráček Hurvínek a o vybraných sobotách se můžete svézt i parním vlakem s lokomotivou Skaličák.

Zobrazit detaily k akci

Výstava větší sbírky kočárků a hraček soukromé majitelky z Bechyňska. Výstavu otevřeme v rámci Muzejní noci a noci kostelů 2019, 24. května v 17:00 hod., a to v Bechyňském městském muzeu.

Zobrazit detaily k akci

Patříte-li k milovníkům vláčků, přijdete si na své v Národní přírodní rezervaci Soos nedaleko Františkových Lázní. Čeká tu na vás jízda důlní úzkorozchodnou dráhou Kateřina.

Zobrazit detaily k akci

Muzikál o přátelství, lásce, ale i o boji o přežití provází kromě nápadité hudby Ondřeje Soukupa a vtipných textů Gabriely Osvaldové také neotřelá režie mladého režijního tandemu SKUTR, která diváky překvapuje efektními výrazovými prostředky sahajícími až ke špičkovým akrobatickým číslům. Takový je muzikál Mauglí … Jsme Jedné Krve. Hraje jej Divadlo Kalich.

Zobrazit detaily k akci

Jihomoravské muzeum ve Znojmě nabídne u příležitosti 210. výročí bitvy u Znojma, posledního rozhodujícího vítězství císaře Napoleona a poslední bitvy vojenské kariéry arcivévody Karla, nejen na českém území ojedinělou výstavu.

Zobrazit detaily k akci

Tisícovku loutek a osmnáct loutkových divadel můžete obdivovat na výstavě holešovského zámku. Sbírku loutek tady zapůjčili manželé Miroslav a Miroslava Nopovi. K vidění je tady až do konce září.

Zobrazit detaily k akci

Výstava v 1. patře Anglického traktu hradu Veveří představí návštěvníkům vývoj cukrářského řemesla, sladkostí a historii cukráren v Čechách a na Moravě a také historické tříkolky a kola.

Zobrazit detaily k akci

V Muzeu Českého krasu v Berouně bude od čtvrtka 16. května k vidění nová výstava Acháty a křemeny – krása skrytá v kamenech, která vás přesvědčí, že příroda je mocná čarodějka.

Zobrazit detaily k akci

Uhelné Safari. Tak se jmenují exkurze, prostřednictvím kterých se můžete podívat do těžebních lokalit (do lomů) za plného provozu. Můžete se tak zblízka seznámit s technologií těžby hnědého uhlí, ale i obnovou krajiny po těžbě.

Zobrazit detaily k akci

Od čtvrtka 2. května nabízí Turistické informační centrum Frenštát pod Radhoštěm pro letošní letní sezónu komentované prohlídky radniční věže. Prohlídky budou probíhat až do konce září každou středu, čtvrtek a pátek v době od 10 do 14.30 hodin. Vstupenky zájemci zakoupí v informačním centru.

Zobrazit detaily k akci

Užijte si s rodinou netradiční zážitek a navštivte Prague Legends v centru Prahy. Legendy staré Prahy tu zažijete na vlastní kůži. Jedinečný koncept s živými herci vás vtáhne do děje mystických příběhů, které znáte z knih, vyprávění či filmových pohádek. Staňte se účastníkem neuvěřitelných příběhů, které jsou vhodné pro celou rodinu.

Zobrazit detaily k akci