Magazín / Aktualně  |  Knižní koutek

okres Praha a okolí    > > >    změnit region

  • Knižní koutek
  • -cra-
  • 6.7.2023
  • Filip Sušanka

Nová kniha připomíná neobyčejný příběh záchrany táborské zoo a představuje její zvířecí obyvatele

Neobyčejný příběh záchrany táborské zoologické zahrady je díky velké medializaci už všeobecně známý. Méně známé je ale to, co se dělo dál. Právě cestu, kterou ZOO Tábor od své záchrany před osmi lety urazila, přibližuje nová kniha „Jak chráníme ohrožené druhy“ s podtitulem „Od záchrany ZOO Tábor k pomoci zvířatům v nouzi.“

Knija nabízí fascinující pohled na svět za branami zoo, který osloví každého milovníka zvířat. Obsahuje velké množství nádherných fotografií a jedinečný soubor informací o jednotlivých druzích zvířat chovaných v ZOO Tábor, které se jinde nedozvíte. Čtenářům kniha také nabízí možnost seznámit se s konkrétními obyvateli táborské zoo – se lvem Simbou, tygrem Rockym, pumou Lílou a mnoha dalšími. Kromě naučné části navazuje na dramatický příběh záchrany táborské zoo, poodhaluje její zákulisí a přináší dojemné příběhy zvířat, ve kterých sehrála hlavní roli.

Za osm let od záchrany zoologické zahrady jsme ušli dlouhou cestu. Po záchraně se nám podařilo vybudovat zoologickou zahradu, která zvířatům poskytuje co největší komfort a nejkvalitnější veterinární péči. Naší doménou je rozlehlý přírodní areál s velkými výběhy pro zvířata, která však zůstávají návštěvníkům co nejblíže. Díky tomu jsme se stali jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů celého regionu. Zaměřujeme se na chov a ochranu ohrožených druhů zvířat, proto je naším stěžejním programem reintrodukce zubra evropského. Odchovali jsme už jedenáct mláďat, která postupně vypouštíme do velkých přírodních rezervací u nás i v Evropě,“ doplnil ředitel ZOO Tábor Evžen Korec.

Nová kniha připomíná neobyčejný příběh záchrany táborské zoo a představuje její zvířecí obyvatele