Magazín / Aktualně  |  Knižní koutek

okres Praha a okolí    > > >    změnit region

V Pointě vyšla dobrodružná knížka s prvky detektivky a pohádky Perníkové městečko

Ladislav Slezák s novou knihou Perníkové městečko.

  • Knižní koutek
  • Ondřej Hampl
  • 4.5.2023
  • Pointa

V Pointě vyšla dobrodružná knížka s prvky detektivky a pohádky Perníkové městečko

Bydlí vedle sebe celý život, chodí do stejné školy a mají stejně zvídavou mysl. Séba, Kartáč a Makérka postupem času rozkrývají pověst o založení jejich rodného městečka. Když ovšem začnou nacházet první nejasnosti, strhnou na sebe pozornost někoho, kdo si rozhodně nepřeje, aby pravda vyšla najevo. Navíc se před odvážnými dětmi objeví nový svět, o němž nikdo neměl ani ponětí.

V online nakladatelství Pointa právě vyšel dobrodružný příběh s prvky detektivky a pohádky pro děti a mládež Perníkové městečko. Podaří se třem kamarádům společně vypátrat okolnosti založení Perníkového městečka? Perníkové městečko je kniha o světě, kde se může stát cokoliv. Pod zemí, na poli i pod vodou žijí kouzelní tvorové, o nichž se nám ani nesní. Ale přesto je největším kouzlem přátelství a důvěra. Kniha je určena dětem od čtyř let a také těm, co mají rádi dobrodružné příběhy. Kapitoly jsou relativně krátké, tudíž je kniha vhodná pro čtení před spaním.

O čem v knize autor píše

Dětský svět autora vždy fascinoval, zejména pro svou neukotvenost, neohraničenost. Přijde mu, že si v dospělosti tyto meze člověk vytyčuje, ovšem právě díky knihám si stále můžeme představovat, že nic kolem nás mít hranice nemusí. Když se rozhodl napsat svůj první větší prozaický text, volba dětské knihy byla jasná. Všechno se poskládalo ze střípků, které ke němu přicházely. Vzpomínky na tábory, oblíbené dětské postavy z knih a seriálů v dětství, rodné město a další.

Perníkové městečko je kniha o světě, kde se může stát cokoliv. Pod zemí, na poli i pod vodou žijí kouzelní tvorové, o nichž se nám ani nesní. Ale přesto je největším kouzlem přátelství a důvěra. A pokud má člověk zvídavou mysl, přijde na vše, co ho zajímá. Odvážný Séba, sebejistá Makérka a bojácný Kartáč jsou postavy, z nichž vyvěrá síla knihy. Zejména z toho důvodu, že se v každé z nich lehce poznáme.

Pro koho je kniha určena

Dětem od čtyř let a také těm, co mají rádi dobrodružné příběhy. Kapitoly jsou relativně krátké, tudíž je kniha vhodná pro čtení před spaním. V knize hraje jednu z hlavních rolí silná hrdinka v podobě Makérky. A každá dívka si díky ní může uvědomit, že jen ona sama rozhoduje o svých krocích. Je vhodná pro každé dítě, které se chce naučit, co je to přátelství, jak o něj pečovat a jak je důležité mít někoho po boku.


Perníkové městečko

Autor: Ladislav Slezák
Žánr: dobrodružství pro děti
Počet stran: 112
Rozměry: 130 x 200 mm
Vazba: brožovaná lepená
ISBN: 978-80-7650-984-9
Datum vydání: 3. 4. 2023
Cena: 269 Kč

Pointa.cz | Perníkové městečko

O autorovi

Na Univerzitě Pardubice vystudoval magisterský obor dějiny literární kultury. V současné době pracuje jako učitel na střední škole. Zabývá se výchovou, vzděláváním a didaktikou humanitních oborů. Debutoval rozsáhlou básnickou skladbou Noc s klaunem (2013). Pak mu vyšla sbírka veršů s názvem Monotónně znějící samoty (2015) a skladba Hořký letopočet (2017). Za báseň v próze Mount Anne (2019) byl nominován na Cenu Jiřího Ortena. Publikoval v časopisech Host, Dobrá adresa, Tahy, Partonyma, Plž a dalších. Perníkové městečko je jeho prozaická prvotina.