Magazín / Aktualně  |  Herní koutek

okres Praha a okolí    > > >    změnit region

Ponořte do příběhu Sherlocka Holmese a Moriartyho a rozluštěte

  • Herní koutek
  • Jakub Dobal
  • 9.5.2023
  • hrajeme.cz

Ponořte do příběhu Sherlocka Holmese a Moriartyho a rozluštěte

Mezi letošními novinkami najdete také příběhovou únikovou hru Sherlock Holmes vs Moriarty. Čeká na vás pět scénářů s různými podivnými příběhy od hrůzostrašné sekty až k duchovi profesora Moriartyho. Hra vás zavede do doby viktoriánské Anglie. Hra je určena pro jednoho hráče nebo pro skupinu (pro 1–6 hráčů).

Hra obsahuje plakát salonku v Baker Street a 5 knížek se scénáři. K tomu v krabici najdete na 120 karet, pro každý scénář hrací karty a karty archivu. Každá knížka se scénářem je poměrně obsáhlá.

Ve hře se na chvíli vtělíte do Sherlocka Homese. Pro jeden scénář si vyhraďte 60–90 minut. Postupujte přitom chronologicky, jeden scénář za druhým. Knížka scénáře bude vaším průvodcem. Buď ji může číst vybraný vypravěč nebo se můžete střídat. V každém případě se řiďte instrukcemi. Čekají na vás nejrůznější rébusy, jejichž obtížnost postupně narůstá. Bude se jednat o logické úkoly, kombinaci písmen a čísel, asociace, dedukci. Když vyřešíte hádanku, budete moci pokračovat v příběhu.

Připravte se na to, že vás během hry čeká hodně čtení. Rozhodně více, než je u únikových her obvyklé. Ideální je svěřit četbu zkušenému vypravěči. Můžete také hrát s vypravěčem, který ji už hrál a záhady zná. Může napovídat hráčům, pro které by byla hra moc těžká. Hodí se to například při hře s méně zkušenými hráči. Hra je označena jako únikovka, spíše se ale jedná o jednoduchý gamebook s rébusy. Čeká vás především příběh zasazený do světa Sharlocka Homese, který je rozdělený do několika částí.