Magazín / Aktualně  |  Herní koutek

okres Praha a okolí    > > >    změnit region

Polapte Fantastická zvířata, rozprchla se po New Yorku

  • Herní koutek
  • hrajeme.cz
  • 4.7.2023
  • hrajeme.cz

Polapte Fantastická zvířata, rozprchla se po New Yorku

Populární film Fantastická zvířata a kde je najít má svou deskoherní stejnojmennou podobu. O tom, že se jedná o oficiální licenci, napovídá již obálka s hlavními hrdiny. Hra je určena pro 1–6 hráčů od 4, 7 a 12 let. Skrývá totiž tři herní režimy s různou náročností, takže v krabici vlastně najdete hned 3 hry. Ve všech budete hledat fantastická zvířata, která se rozprchla po městě.

V krabici najdete herní plán New Yorku s vyznačenými místy, několik balíčků s různými typy karet, žetony a kartonové figurky se stojánky. V každém ze tří herních režimů budete potřebovat jen určité herní komponenty.

Chytač začátečník

První hra se jmenuje Chytač začátečník. Budete potřebovat jen hrací plán, žetony zdrojů, karty a žetony zvířat. Využívá jednoduchý mechanismu hoď a běž, hodíte si kostkou a posunete se o daný počet polí libovolným směrem. Zde otočíte žeton. Pokud je na něm zvíře, vezmete si jeho kartu. Kdo pochytá 3 zvířata, vyhrává.

Tato hra je určena dětem od 4 let. Hra je triviální a velmi náhodná. Jedinou zajímavostí jsou „zkraty“ mezi políčky s modrým okrajem.

Student magizoologie

Druhý způsob hraní je určen dětem od 7 let. Tentokrát vám k výhře stačí chytit 2 zvířata. Budete ale muset nasbírat dostatečný počet zdrojů. Musíte je mít připravené, když narazíte na zvíře, jen v takovém případě ho chytíte. Žetony zdrojů si proto berete k sobě a na uvolněné místo doplňujete nové. Navíc můžete využít další akce s kartami kouzel.

Profesionální magizoolog

Třetí způsob hraní je určen pro hráče od 12 let, ale zvládnou ho i mladší. Počet zvířat, které musíte pochytat tentokrát záleží na počtu hráčů (2, 3, 4). Využijete v ní všechny typy karet a žetonů. V této variantě k pohybu nepoužíváte kostku. K dispozici máte určitý počet akcí (závisí na zvolené postavě). Jednou z akcí je posun na sousední políčko. Další akcí je ničení žetonů salemistů. Když procházíte přes políčko s žetonem salemistů, musíte se zastavit a zničit ho. Musíte na kostce hodit 3 a více. Následně otočíte kartu události a vyhodnotíte ji. Poslední akcí je sbírání zdrojů. Musíte stát na políčku s místem, které odpovídá některé z karet v oblasti pro karty míst.

Snažíte se nasbírat dostatečný počet zdrojů, abyste mohli chytit zvíře. Během hry se musíte zbavovat žetonů salemistů. Pokud byste totiž měli položit nový žeton salemistů na políčko, kde již žeton leží, odložíte ho do zvláštní oblasti. Prohrajete, pokud se celá oblast zaplní.

Celkově ke hře můžeme říci, že je určena širokému okruhu spíše příležitostných hráčů, především pro děti. Nepřináší nic originálního a zábavného. Je to čistě ťapací hra se sbíráním zdrojů. Zaujme vás především svým tématem a spojením se známým světem kouzelníků.

Tento článek byl připraven ve spolupráci s portálem www.hrajeme.cz