Magazín / Aktualně  |  Knižní koutek

okres Praha a okolí    > > >    změnit region

Nová audiokniha pro nevidomé děti

  • Knižní koutek
  • Kateřina Šidlofová
  • 1.3.2024
  • Kateřina Šidlofová

Nová audiokniha pro nevidomé děti

Krajská vědecká knihovny v Liberci vydala v rámci dlouhodobého projektu  Děti čtou nevidomým dětem již 21. zvukovou knihu. 

„Oceňuji práci knihovníků v Krajské vědecké knihovně, kteří neustále hledají, jak rozšířit služby pro různé cílové skupiny. Výjimečné místo v této snaze má nabídka pro hendikepované. Audioknihy jsou skvělým příkladem této snahy,“ oceňuje práci Krajské vědecké knihovny Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

„Medailon Emilky Horové“ od Nadi Revilákové načetly děti ze základních a středních škol z Liberce a Frýdlantska, které byly vybrané na základě konkurzu, jenž proběhl začátkem listopadu. O konkurz je tradičně velký zájem, pro letošní knihu se ho zúčastnila stovka dětí, z nichž jbylo pro natáčení vybráno 17 dětí a studentů. Knihu byla nahrána pod taktovkou režisérky Elišky Bejčkové během dvou dnů.  

Letos poprvé jsme kromě zvukové knihy na CD vydali i tištěnou verzi pro nevidomé v Braillově písmu. Děti, pro které je kniha určena, tak budou mít možnost si ji nejen poslechnout, ale také číst hmatem,“ doplňuje ředitelka knihovny, PhDr. Dana Petrýdesová.

O knize Medailon Emilky Horové

Tajemný dopis od neznámého odesilatele připraví dospívající Hance pořádné překvapení: její vzdálení příbuzní vlastní zámek! Opravdový, skutečný zámek, jako z pohádky! A dokonce je v něm i princ! Tedy… možná. Ve vzduchu je láska, dokáže se ale Hanka prosekat spletitým houštím poválečné historie? Vyřeší jednu dávnou historickou záhadu a odhalí pravdu o svých předcích?

Volné pokračování Deníku Dory Grayové, které opět pobaví, dojme i poučí o naší nedávné historii, tentokrát konci druhé světové války.  


Více o letošní knize i celém projektu najdete na webových stránkách knihovny v článku Děti čtou nevidomým dětem.