Magazín / Aktualně  |  Střední školy

okres Praha a okolí    > > >    změnit region

Na školách Zlínského kraje se chystají další opravy za více než 30 milionů korun

Ilustrační foto.

  • Střední školy
  • Jan Vandík
  • 4.6.2024
  • Pixabay

Na školách Zlínského kraje se chystají další opravy za více než 30 milionů korun

Zlínský kraj

Rada Zlínského kraje v pondělí 27. května schválila deset investičních záměrů na opravy objektů škol a školských zařízení za více než 30 milionů korun. Ještě letos se tak například dočkají opravené tělocvičny žáci Střední školy oděvní a služeb ve Vizovicích.

„Většina ze schválených investičních projektů se týká středních škol zřizovaných krajem. Navíc chystáme kompletní opravu střechy Dětského domova v Zašové za 5,5 milionu. Půjde o opravu krytiny v celém rozsahu včetně nového okapového systému a také se vymění 38 střešních oken. Pokračujeme v investicích do budov školských zařízení, protože pro rozvoj dětí je kvalitní a bezpečné zázemí velmi důležité,“ uvedla radní Zlínského pro oblast školství a kultury Zuzana Fišerová.

„Co se týče opravy tělocvičny Střední školy oděvní a služeb ve Vizovicích, tak zde dojde k celkové opravě povrchu sportovní podlahy nebo výměně osvětlení za LED světla. Samozřejmě se počítá s výměnou sprch a toalet, obkladů, dlažby a ostatních podlahových krytin tak, aby vše splňovalo současné hygienické nároky. Celkové náklady přesáhnou částku 6 milionů korun. Hotovo by mělo být do listopadu,“ popsal krajský radní pro investice Zbyněk Fojtíček.

Ve výčtu aktuálně schválených investičních akcí dále najdeme například opravu podlahy tělocvičny Gymnázia Uherský Brod za 855 tisíc korun, výměnu střešních oken na budově H Střední školy hotelové a služeb Kroměříž za 3,760 milionu korun, na 4,673 milionu pak vyjde oprava dílen Střední průmyslové školy a Obchodní akademie v Uherském Brodě. Všech deset investičních akcí by mělo být dokončeno v druhé polovině letošního roku.