Magazín / Aktualně  |  Střední školy

okres Praha a okolí    > > >    změnit region

Studenti Střední zdravotnické školy v Opavě navštívili záchranáře

Studenti Střední zdravotnické školy v Opavě navštívili záchranáře.

  • Střední školy
  • Lukáš Humpl
  • 7.6.2024
  • Lukáš Humpl

Studenti Střední zdravotnické školy v Opavě navštívili záchranáře

Opava

Záchranáři ZZS MSK se i při svém náročném pracovním programu snaží věnovat prevenci a zvyšování povědomí o zásadách první pomoci i své činnosti. V těchto dnech představili svou profesi třem třídám studentek a studentů zdravotnického lycea a oboru Praktická sestra Střední zdravotnické školy Opava. Celkem přišlo získat nové informace o práci záchranářů šest desítek budoucích zdravotníků.

Studenti byli nejprve seznámeni s problematikou činností a provozem zdravotnické záchranné služby. Chybět samozřejmě nemohla ani prohlídka zásahových vozidel, či jejich výbavy. Pozornost však byla věnována také samotné první pomoci a jejímu poskytování. Záchranáři návštěvníkům předvedli postup u některých stavů a studenti si následně základní kroky první pomoci pod dozorem záchranářů mohli vyzkoušet.

Studenti zdravotnické školy opouštěli své zkušené kolegy ze záchranné služby obohaceni o řadu nových informací a dovedností, které budou moci v budoucnu použít při péči o ohrožené pacienty. Někteří z nich možná řady zdravotnických záchranářů dokonce jednou sami rozšíří…