celá Česká republika    > > >    vybrat region

Šťastné Vánoce si zaslouží každé dítě! Zajíček na koni opět spouští svůj projekt Ježíškem po celý rok

Zajíček na koni organizuje mimo jiné zimní pobyty, které pomáhají socializaci znevýhodněných dětí a dětí s handicapy.

Šťastné Vánoce si zaslouží každé dítě! Zajíček na koni opět spouští svůj projekt Ježíškem po celý rok

ČR

Žádné dítě si nezaslouží Vánoce bez dárků, proto organizace hledá Ježíšky, kteří by splnili přání dětem a umožnili jim prožít stejné Vánoce, jaké mají ostatní děti. Projekt Ježíškem po celý rok je iniciativou organizace Zajíček na koni, o.p.s., která od roku 2006 pomáhá dětem ze sociálně slabého prostředí a dětem s handicapy. Projekt byl prvním „Ježíškem“ v Čechách a na Slovensku, od jeho počátku se jedná o česko-slovenský projekt. 

Každé dítě z projektu Ježíškem po celý rok znají pracovníci osobně

Na webu Ježíškem po celý rok jsou k přečtení autentické příběhy jednotlivých dětí, o které se organizace stará. Každý příběh je aktuální, protože pracovníci organizace jsou ve stálém kontaktu s jednotlivými rodinami, znají situaci v rodině a ke klientům přistupují individuálně. To Zajíčka na koni zásadně odlišuje od ostatních podobných neziskovek. Na zmíněných stránkách najdete skutečná dětská přání, od knih, přes panenky, jízdní kola až po mobilní telefony a notebooky, které starší děti potřebují ke školní výuce, a které jim rodiče nemohou koupit. Jsou tu i finanční dary v podobě příspěvků na sportovní kroužky, zimní pobyty na horách, nebo letní tábory. „Pokud chcete udělat skutečný rozdíl v životech dětí, které žijí v sociálně slabých rodinách, nebo mají handicap, připojte se k nám! Vaše účast a podpora umožní dát dětem lepší budoucnost. Společně můžeme vytvořit bezpečné a radostné prostředí, ve kterém se děti mohou rozvíjet a být šťastné,“ říká o projektu, který pomáhá dětem nejen o Vánocích, ředitelka a zakladatelka Zajíčka na koni, o.p.s. Markéta Šulcová.

Jak se zapojit?
Stačí jen na stránkách Ježíškem po ceý rok  vybrat dítě, kterému se stanete Ježíškem. Poté zakliknout zvolený věcný, nebo finanční dar a stránka vás automaticky informuje a intuitivně navede k dalšímu kroku. Věcné dary je možné předat osobně v pražské kavárně AdAstra, kterou organizace Zajíček na koni provozuje, nebo zasláním na adresu Ježíškovy pomocnice. Finanční dar lze darovat skrze portál Darujme.cz. Samozřejmostí je potvrzení o daru, které bude dárci vystaveno, dary je také možné odečíst z daní.

Reklama
Váš prohlížeč nepodporuje SVG