Magazín / Aktualně  |  Aktuálně

Česká republika    > > >    vybrat region

Mladí atleti trénovali na multifunkčním hřišti americký fotbal

Mladí atleti trénovali na multifunkčním hřišti americký fotbal.

  • Aktuálně
  • Andrea Unterfrancová
  • 4.2.2020
  • Město Pelhřimov

Mladí atleti trénovali na multifunkčním hřišti americký fotbal

PELHŘIMOV

Multifunkční hřiště u Základní školy Osvobození v Pelhřimově je využíváno i v zimě, a to trochu netradičně. Ve čtvrtek 23. ledna tu totiž Liga atletů Pelhřimov (LAP) pořádala nábor a zároveň jakýsi zahajovací trénink pro mladé hráče amerického fotbalu.

Děti z našeho oddílu dorůstají, jejich schopnosti se rozvíjejí a chtějí kromě individuálního sportu dělat i kolektivní. Začal je bavit americký fotbal, uvidíme, jak se to bude dál vyvíjet,“ prozradil důvod zajímavé akce trenér LAP Marcel Brož.

Spolupracujeme s jihlavským týmem Vysočina Gladiators a možná bychom mohli fungovat jako jakási jejich „líheň“. Oni v současné době nehrají kategorii pod 15 let, kterou my bychom rádi do budoucna obsadili,“ vysvětlil.

Že zájem o americký fotbal ze strany aktérů prvního tréninku je opravdu seriózní, o tom svědčila i účast konzultantky z USA Amy Boswell (na prvním snímku vpravo), díky které si děti si při tréninku mimo jiné mohly nenásilnou formou  procvičit angličtinu.

Liga atletů Pelhřimov žije i jinak velmi aktivně. Za zmínku určitě stojí třeba to, že volí ze svých řad Sportovce roku LAP (držitelkou tohoto titulu za loňský rok je Zlata Vratišovská) a od letošního ledna vydává vlastní časopis.