Akce pro děti  |  Hrady, zámky a zříceniny

okres Litoměřice a okolí    > > >    změnit region

Oblečte se do replik dobových šatů a přeneste se v čase zpět do období baroka

Oblečte se do replik dobových šatů a přeneste se v čase zpět do období baroka

Milotice

Oblečte se se svými blízkými do replik dobových šatů, které zhotovují přímo v šicí dílně na zámku v Miloticích podle dobových vzorů, a při procházce zahradami a areálem zámku zažijte na vlastní kůži atmosféru šlechtického sídla v 18. století.

Dobové oděvy se půjčují na dobu 30 minut a je třeba si je dopředu zarezervovat. V požadovaném termínu se dostavíte do pokladny zámku na vnitřním nádvoří, kde za kostýmovou prohlídku zaplatíte. Po zakoupení lístku půjdete do půjčovny kostýmů, kde budete oblečeni. Po oblečení kostýmu vám bude oznámen čas návratu. Během těchto 30 minut máte možnost se sami bez průvodce v kostýmu vyfotografovat a procházet se francouzskou zahradou, anglickým parkem, oranžeriemi nebo nádvořími. Do interiéru zámku se v kostýmech nechodí (výjimkou jsou pouze kostýmové školní prohlídky v měsících květen a červen).

Je nutné dodržet limit 30 minut, poněvadž je to doba, než pot pronikne skrze spodní oblečení do kostýmu. Nedodržení limitu je pokutováno částkou 340,- Kč na osobu, což je suma pokrývající náklad na vyčištění oděvu.

Je možné si také zapůjčit historický kočárek (tzv. princesku) pro Vaše dítě - cena 160,- Kč (malý) a 200,- Kč (velký). V případě, že byste se chtěli s kočárkem jenom vyfotit, je cena pouze 60,- Kč.

Půjčovna kostýmů disponuje 180 kostýmy různých velikostí. Mohou se tak obléci, jak děti od jednoho roku, tak dospělí, dámy i pánové.

Kostýmy se půjčují za každého počasí, v případě deště se lze procházet pouze pod arkádami zámku na vnitřním nádvoří a v oranžeriích. Kostýmy jsou replikami barokních, rokokových a romantických šatů. Budete tedy oblečeni za malé prince, princezny, popřípadě hrabata a hraběnky. Jiné kostýmy (piráty, rytíře, šašky,…) nevedeme.

Profesionální fotografování zajišťuje Fotoalfa. Fotit se můžete samozřejmě i sami. 

  • Hrady, zámky a zříceniny
  • Georgios Morfakidis
Termíny a místo konání akce
Reklama