Zajímá vás historie nebo přímo Keltové? Vydejte se na Keltskou naučnou stezku v Nasavrkách
Zajímá vás historie nebo přímo Keltové? Pak byste měli navštívit interaktivní expozici Po stopách Keltů, která se nachází v prvním patře nasavrckého zámku. Naučná stezka Železnými horami začínající před zámkem vám zpestří procházku z městečka až na archeologickou lokalitu oppida a zpět.
Významnou etapu bohaté nasavrcké historie představuje mladší doba železná, ve které se dva kilometry od Nasavrk nacházelo jediné oppidum východních Čech.
Pokud vás zajímá historie nebo přímo Keltové, pak byste měli navštívit interaktivní expozici Po stopách Keltů, která se nachází v prvním patře nasavrckého zámku. Naučná stezka Železnými horami začínající před zámkem vám zpestří procházku z městečka až na archeologickou lokalitu oppida a zpět.
O prezentaci keltského odkazu se stará spolek Boii, z.s. Kromě naučné stezky a expozice realizuje v Nasavrkách množství kulturních a vzdělávacích aktivit. Festival keltské kultury Lughnasad je největší akcí svého druhu v Česku. Tradičně se koná na přelomu července a srpna.
Nasavrky 409,538 25 Nasavrky
GPS: 49.835533, 15.799488
info@zemekeltu.cz
https://zemekeltu.cz/